W nadchodzący weekend czekają nas kolejne emocje związane z walką o tytuł najlepszego żużlowca globu w sezonie 2020. Cykl SGP przenosi się do Gorzowa. W piątek 11.09 oraz sobotę 12.09 o godz.19:00 znów czekają nas emocje związane z rywalizacją najlepszych żużlowców świata.

Po dwóch turniejach na czele stawki jest Maciej Janowski z 38 pkt., przed Artimem Łagutą i Taiem Woffindenem – po 32 pkt. Miejsca Polaków: 5. Bartosz Zmarzlik 27 pkt., 7. Gleb Czugunov 16 pkt., 10. Patryk Dudek 13 pkt. Zawodnicy biorący udział w gorzowskich turniejach nie będą mogli korzystać z opon ANLAS – tureckiego sponsora cyklu. FIM, mimo wydanej wcześniej homologacji tym oponom, oficjalnie zakazała ich używania podczas zawodów SGP w Gorzowie.

Z dziką kartą w obu gorzowskich rundach, w ramach promocji speedwaya w Polsce, wystartuje zawodnik Stali Gorzów – Anders Thomsen. Czy to jest słuszne – pozostawiamy bez komentarza. Na pewno prawo dowolnego wyboru zawodnika z dziką kartą – jeszcze w tym sezonie – ma organizator poszczególnych rund SGP.

Rozlosowano już numery startowe. W pierwszy dzień lider cyklu Maciej Janowski startuje z numerem 8. Bartosz Zmarzlik pojedzie z numerem 13, a Patryk Dudek z numerem 3. Zagraniczni zawodnicy Sparty pojadą z następującymi numerami: Tai Woffinden nr 12, a Max Fricke nr 14.

Po dwutygodniowej przerwie czekają nas żużlowe emocje na najwyższym poziomie. Trzeci wyścig – to potyczka Madsena i Woffindena. W piątym biegu dojdzie do ciekawej rywalizacji pomiędzy Bartoszem Zmarzlikiem, jadącym na swoim domowym torze, a Artiomem Łagutą, który jest obecnie w doskonałej formie. W 14 wyścigu dnia dojdzie do ciekawej rywalizacji pomiędzy Maciejem Janowskim, Bartoszem Zmarzlikiem, Leonem Madsenem oraz Matejem Zagarem.

.

W sobotę czeka nas czwarta runda tegorocznej rywalizacji w SGP. Maciej Janowski ponownie wystąpi z numerem ósmym. Bartosz Zmarzlik wylosował numer 9, a Patryk Dudek – 4. Spartańscy obcokrajowcy wystąpią z numerami: Tai Woffineden – 16, a Max Fricke – 13. Już w pierwszym biegu publiczność powinna być rozgrzana do czerwoności. Statują strzelby: Leon Madsen, Jason Doyle, Artiom Łaguta oraz Patryk Dudek. Bardzo ciekawie zapowiada się wyścig 11 z udziałem Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika, Artioma Łaguty, oraz Mikkela Michelsena.

Oba turnieje SGP z Gorzowa można oglądać w stacji Canal+. W piątek od godz. 18:30 na Canal+ Sport2, a w sobotę również od godz. 18:30 na Canal+ Premium.