Mamy drugą połowę maja i w końcu, praktycznie gotowy jest terminarz zawodów tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Żegnająca się z organizacją turniejów o tytuł żużlowego indywidualnego mistrza świata chce w tym sezonie przeprowadzić 11 turniejów. Większość będą to zawody dwudniowe – najpewniej piatek-sobota, ja te przeprowadzone w ubiegłym sezonie.

Znany dziennikarz sportowy z Wrocławia Tomasz Lorek podczas audycji w radiu Zielona Góra przekazał informacje o tym jak może w tym roku wyglądać kalendarz Grand Prix.

BSI chce przeprowadzić 11 turniejów, większość z nich to będą podwójne turnieje, bo to się w ubiegłym sezonie sprawdziło. Wszystko na to wskazuje, że dwudniowe turnieje piątek-sobota) odbędą się w Pradze, Vojens, Togliatti, Wrocławiu i Toruniu. Do obsadzenia pozostaje jeszcze jedno miejsce – ale na pewno nie będzie to w Polsce. Cykl GP na pewno w dniach 16-17 lipca zainauguruje Praga – przekazał Tomasz Lorek.

Tym samym kolejny raz runda GP nie odbędzie się w Warszawie. Choć zawody na PGE Narodowym w dalszym ciągu widnieją – to jednak mało prawdopodobne są te zawody w tym miejscu.

– BSI rozważało opcje, aby przenieść GP z Warszawy do Manchesteru. Jednak do zawodów na Wyspach Brytyjskich nie dojdzie z dwóch powodów. Stadion w Manchesterze ma bardzo małą pojemność trybun w stosunku do PGE Narodowego. A po drugie na tym stadionie w tym sezonie już zaplanowano dwudniowy finał Speedway of Nations. Inne brytyjskie stadiony na rozegranie zawodów cyklu SGP nie wchodzą w grę. – zakończył swoją wypowiedź Tomasz Lorek.