W ostatniej konkurencji Mistrzostw Polski Par Klubowych rozgrywanych w Gnieźnie nie zabrakło zawodników Hydro-Bud Szarży Wrocław. Ratele w MPPK w kategorii open wystąpili w składzie: Bartosz Grabowski, Damian Natoński i Paweł Szkudlarek.

Seniorzy rateli, podobnie jak i ich młodsi koledzy należeli do czołówki zawodów MPPK. Hydro-Bud Szarża Wrocław wystartowała w Gnieźnie w trzech kategoriach wiekowych i po raz trzeci wrocławski duet ukończył zawody na trzecim miejscu.

W MPPK open, podobnie jak w większości innych kategorii wystartowało dziewięć par. Stąd zaistniała konieczność rozegrania 36 wyścigów, a każda para rywalizowała na torze po osiem razy.

Jak się okazuje ratele lubią brąz!. Od samego początku seniorskiej rywalizacji ton zawodom nadawały pary Orła Gniezno i Lwów Częstochowa. Za nimi znajdowały się ekipy Śląska Świętochłowice i Szarży Wrocław. W drugim swoim starcie przeciwko duetowi z Żołędowa został wykluczony Damian Natoński.

Częstochowianie, zwycięzcy zawodów, jedyne punkty w zawodach stracili w rywalizacji z pozostałymi medalistami MPPK – drużyną Orła i Szarży. Gospodarze pokonali Lwy 6-4, a Szarża uległa Częstochowianom 4-6. Sześć pozostałych biegów para spod Jasnej Góry wygrała podwójnie (w stosunku 7-3).

Co ciekawe, Orzeł Gniezno w całych zawodach nie przegrał ani jednego biegu. Gospodarze siedem wyścigów wygrali, a jeden – z Hydro-Bud Szarżą Wrocław zremisowali. Gdyby Gnieźnianie podwójnie wygrali swój ostatni start, przeciwko drużynie Śląska Świętochłowice, to wówczas zrównaliby się punktami z Lwami i o zwycięstwie musiałby zadecydować bieg dodatkowy.

Słowa uznania należą się zawodnikom Szarży. Przegrali tylko dwa biegi (jeden po wykluczeniu D. Natońskiego), uzyskali jeden remis, a w pozostałych przypadkach przywozili zwycięstwa biegowe. To wszystko sprawiło, iż ratele zajęli trzecie miejsce w MPPK.

Wyniki zawodów:

 1. Lwy Avia Częstochowa 52 pkt
  Marcin Szymański 29 pkt
  Tomasz Włodarczyk 23 pkt
  Nikodem Mlek – ns
 2. Aseko Orzeł Gniezno 51 pkt
  Paweł Kozłowski 18 pkt
  Łukasz Łaniecki 9 pkt
  Mikokłaj Menz 24 pkt
 3. Hydro-Bud Szarża Wrocław 45 pkt
  Bartosz Grabowski 23 pkt (3*,4,2,3*,4,2,4,1)
  Damian Natoński 22 pkt (4,w,3,4,1,4,3*,3)
  Paweł Szkudlarek – ns
 4. MS Śląsk Świętochłowice 40 pkt
 5. ULKS Mustang Żołędowo 38 pkt
 6. LKS Szawer Leszno 38 pkt
 7. TSŻ Schoenberger Toruń 37 pkt
 8. OS Infornet.eu Omega Ostrów Wklkp 28 pkt
 9. Drwęca Kaszczorek 27 pkt

Zdjęcia z turnieju open podczas MPPK w Gnieźnie: