Na oficjalnej stronie Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych (pfks.blogspot.com) opublikowano ważny komunikat dotyczący sędziów w sezonie 2025. Poniżej prezentujemy jego treść w całości:
W związku z rozpoczęciem nowego sezonu, na podstawie decyzji Szefa Kolegium Sędziów – pana Pawła Cegielskiego, przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy sędziów w nadchodzącym roku:
- Opłaty licencyjne:
- Sędziowie obecni na spotkaniu przedsezonowym wnoszą opłatę za licencję w wysokości 50 zł.
- Sędziowie nieobecni na spotkaniu przedsezonowym wnoszą opłatę w wysokości 100 zł.
- Numer konta do wpłat zostanie podany w komunikacie – niezwłocznie po jego założeniu
- Deklaracja gotowości do prowadzenia zawodów: Uprasza się wszystkich sędziów o pilne przesłanie deklaracji dotyczącej chęci prowadzenia zawodów w sezonie 2025. Zgłoszenia należy kierować do Szefa Kolegium Sędziów w możliwie najkrótszym terminie.
- Klasy i uprawnienia sędziowskie: Klasy sędziowskie oraz związane z nimi uprawnienia pozostają bez zmian względem sezonu 2024.
- Ustalenia z sympozjum 2025: Na podstawie rozmów i oceny doświadczenia sędziów, przyjęto następujące ustalenia:
- Sędziowie Kowalczyk i Zieliński – dopuszczeni do prowadzenia zawodów ligowych (klasa B) z uwagi na ich bogate doświadczenie zawodnicze.
- Sędziowie Kawecki i Olszewski – wstępnie przydzieleni do prowadzenia zawodów na poziomie regionalnym (klasa C) celem zdobycia doświadczenia.
- Nowi kandydaci na sędziów – klasa D: Klasa ta będzie przyznawana nowym kandydatom, którzy mogą być zgłaszani przez kluby w celu umożliwienia organizacji spotkań regionalnych, juniorskich lub żaków. Każdy nowy sędzia klasy D będzie objęty opieką mentora – doświadczonego sędziego, który ponosić będzie odpowiedzialność za ich wdrożenie i przebieg zawodów.
Wszelkie pytania oraz deklaracje prosimy kierować na adres e-mail Kolegium Sędziów (panel.pfks@gmail.com). Dziękujemy za zaangażowanie i liczymy na owocny sezon!
Z poważaniem,
Zarząd PFKS






