Mamy to! Kibice żużla będą zadowoleni. @SpeedwayEuro przez najbliższe 4 lata tylko w Telewizji Polskiej. Cztery rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy w każdym roku będzie można zobaczyć w @sport_tvppl. Utrzymujemy pozycję lidera w udostępnianiu polskim Kibicom sportu Premium!

Taki oto wpis w swoich mediach społecznościowych zamieścił 27 stycznia br Jacek Kurski. O tym fakcie „trąbiono” w publicznych mediach.

Niedawno informowaliśmy, iż telewizja publiczna jest zainteresowana pokazywaniem meczów ligowych 2 ligi żużlowej w Polsce.

Do tej pory wszystkie turnieje o tytuł indywidualnego mistrza Europy kibice żużlowi mogli oglądać w Eurosporcie. Od bieżącego sezonu, przez kolejne cztery lata wszystkie rundy SEC zostaną pokazane przez TVP Sport.

W tym sezonie indywidualnego mistrza Europy poznamy po rozegraniu 4 rund. Pewni udziały w tegorocznej rywalizacji SEC są zawodnicy, którzy w ubiegłym roku byli w pierwszej piątce europejskiego czempionatu: Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Daniel Bewley. Do obsadzenia jest jeszcze dziesięć miejsc. Żużlowcy o awans do czterech rund SEC powalczą w kwalifikacjach, które odbędą się w Straslundzie i Równym (30 kwietnia), Debreczynie (7 maja) oraz Nagyhalasz (21 maja). W Krsko 18 czerwca odbędzie się SEC Challenge, z którego najlepsza dziesiątka uzyska awans do czterorundowego cyklu SEC.

Przypomnijmy, iż Indywidualny Mistrz Europy automatycznie uzyskuje prawo startu w rozgrywkach Speedway Grand Prix w sezonie 2023. W bieżącym sezonie Czempiona Starego Kontynentu poznamy 23 września w Pardubicach. Wcześniej dwa turnieje odbędą się w Polsce (Rybni na inaugurację, oraz Łodź) i jeden w Niemczech (Gustrow).

Terminarz rund SEC w 2022:
02.07.2022 – Rybnik (Polska)
06.08.2022 – Gustrow (Niemcy)
03.09.2022 – Łódź (Polska)
23.09.2022 – Pardubice (Czechy)