Znany częstochowski działacz Sebastian Charbich za wkład pracy i poświecenie swojego czasu min. w propagowanie speedrowera został wyróżniony.

Podczas Gali Ekonomi Społecznej w Teatrze Adama Mickiewicza w Częstochowie otrzymał nagrodę z rąk prezydenta miasta.

Przyznana nagroda dowodzi jak bardzo aktywność Sebastiana Charbicha na rzecz społeczności lokalnej jest doceniana i szanowana.

Praca na rzecz drugiego człowieka wyzwala radość, satysfakcję , wzbudza empatię, pozwalając na kontynuowanie i rozwijanie prowadzonych aktywności prospołecznych. Pamiętać jednak należy, że taka działalność niesie także za sobą wiele wyrzeczeń, pochłania czas i wymaga od pomagającego ciągłego zaangażowania i niesłabnącej energii.

Dlatego tym bardziej chciałbym serdecznie podziękować za Pana pełną oddania i profesjonalizmu działalność na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu własnym, jak i Częstochowianek i Częstochowian dziękuję, że w natłoku codziennych obowiązków dostrzega Pan osoby w potrzebie, wykazując się prawdziwą wrażliwością godną człowieka XXI wieku.

Jeszcze raz gratulując nagrody, zachęcam do dalszej współpracy dla dobra społeczności lokalnej. – czytamy w piśmie prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka

Redakcja Na wirażu również dołącza się do gratulacji dla Sebastiana Charbicha.