W dniach 25 oraz 26 lutego na torze w Sanoku odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy w wyścigach motocyklowych na lodzie. W oba te dni rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14.00. Należy się bardzo cieszyć, iż w naszym kraju ponownie odbędzie się prestiżowa impreza w tej odmianie speedwaya a możliwość zobaczenia na żywo prawdziwych gladiatorów lodowego ścigania będzie zapewne wielką frajdą dla zgromadzonej publiczności.

W zawodach nie zabraknie oczywiście reprezentanta Polski. Nasz kraj reprezentować będzie Michał Knapp, który jest aktualnie jedynym polskim zawodnikiem. Na chwilę obecną nie jest znana obsada zawodów. Na pewno Polaka stać na satysfakcjonujący wynik, co już w przeszłości udowadniał. Oby naszemu reprezentantowi udało się wystartować przed Mistrzostwami Europy w jak największej liczbie zawodów oraz „odjechać” sporo treningów (takie są plany), co zapewne zwiększy jego szanse na dobry wynik.

Sanok to od lat „stolica” polskiego ice speedwaya i miejsce niewątpliwie zasłużone dla jego rozwoju. Szkoda, iż w sezonie 2022/2023 nie odbędą się zawody w Tomaszowie Mazowieckim, bardzo mało realne jest zorganizowanie jakichś zawodów na zamarzniętym akwenie wodnym jak niegdyś już w Polsce bywało – choćby na poznańskiej Malcie.

Należy mieć nadzieję iż z czasem pojawią się kolejni Polacy uprawiający ice speedway tak by „powrócić” choćby do sytuacji sprzed nieco ponad dekady gdy lodowe ściganie uprawiało w naszym kraju około 5 zawodników.

Grafika: speedwayevents