Już za 72 dni startuje tegoroczny cykl Speedway Grand Prix. Wszyscy są ciekawi jak będą wyglądać zawody o tytuł indywidualnego mistrza świata w momencie gdy całym cyklem rządzi nowy promotor Discovery Sport Events.

Do nabycia są już bilety na niektóre rundy tegorocznego cyklu. Na zawody w Warszawie praktycznie wszystkie wejściówki zostały sprzedane w 2019 r. Ale na dziś nie wiemy, czy impreza w stolicy naszego kraju dojdzie do skutku. Organizatorzy tegorocznych zawodów SGP nie sprzedają na razie wejściówek na polskie rundy.

30 kwietnia odbędzie się pierwsza runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix – FIM Speedway of Croatia w Gorican. Pierwsze zawody SGP odbyły się na Speedway Stadium Milenium 28 czerwca 2012 r. Zwyciężył wówczas Nicky Pedersen.

Do nabycia są już bilety na te zawody. Wejściówki na trybuny są w cenie od 150 (na drugim wirażu) do 250 kun (od około 90 do 150 zł), w zależności od miejsca na stadionie.

Są też bilety VIP w cenie 750 kun (450 zł).

Link do strony, na której można kupić bilety: SGP FIM Speedway of Croatia

*****

28 maja na stadionie Marketa w Pradze odbędzie się trzecia runda tegorocznego cyklu SGP. Nie ma na świcie innego stadionu żużlowego na którym odbyło by się więcej imprez cyklu SGP niż na Markecie.

W ubiegłym sezonie w stolicy Czech tryumfowali reprezentanci Sparty: pierwszego dnia Maciej Janowski, a drugiego Artem Łaguta.

Bilety na SGP w Pradze można kupić w cenach 1199 koron na wirażach (około 230 zł) do 2399 na prostej start/meta (około 460 zł).

Praga jest stosunkowo blisko granic naszego kraju i zapewne wielu kibiców będzie chciało wybrać się na te zawody. Jednak ceny biletów są ponad dwukrotnie wyższe niż w Chorwacji.

Wejściówki są do nabycia na stronie: FIM Czech Speedway Grand Prix

******

4 czerwca br. w niemieckim Teterow na Bergring Arena odbędzie się czwarta tegoroczna runda SGP. Zawody o tytuł IMŚ (z cyklu SGP) w tej niemieckiej miejscowości po raz ostatni rozegrano w 2019 r. Wówczas zwyciężył Maciej Janowski. W Teterow na najwyższym stopniu podium stawali min. Jason Doyle, Tai Woffinden i Matej Zagar.

Na zawody 4 czerwca przygotowano szerszą ofertę biletów dla kibiców. Najtańsze wejściówki są już od 39 euro plus 3,90 euro koszty na trybunę z miejscami stojącymi (około 195 zł). Na te same miejsca bilet dla dzieci kosztuje 15 euro + 1,50 euro (koszty) – czyli około 75 zł.

Kibice mogą nabyć również pakiety biletów. I tak np. rodzinny pakiet (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) na trybunę z miejscami stojącymi kosztuje 85 euro + 8,50 euro kosztów – czyli około 425 zł.

Taki sam pakiet na trybunę z miejscami siedzącymi kosztuje 179 euro + 17,90 koszty (około 890 zł).

Link do strony z biletami: FIM Germany Speedway Grand Prix

*****

13 sierpnia na stadionie Principality w Cardiff  odbędzie się siódma tegoroczna runda cyklu SGP. W stolicy Walii będą to już 20 zawody, począwszy od 2001 r. W Cardiff zwyciężali min. Tony Rickardsson, Greg Hancock, Jason Crump, NIcky Pedersen, Chris Holer, Bartosz Zmarzlik czy Maciej Janowski.

Organizatorzy przygotowali bardzo różnorodną ofertę biletów na to wydarzenie.

Najtańsze wejściówki (miejsca najwyżej) są do nabycia już od 20 funtów (około 110 zł), Są też bilety rodzinne (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) za 100 funtów (około 540 zł). Wejściówka 1 kategorii to wydatek 110 funktów (około 600 zł).

Bilety są do nabycia na stronie: FIM SGP of Great Britain

*****

Ostatnim miejscem, na które możemy obecnie nabyć wejściówki na tegoroczną rundę SGP jest Vojens.

10 września odbędzie się 9 runda tegorocznej rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca świata.

Uważany za duński narodowy stadion żużlowy Vojens Speedway Center jest jednym z najbardziej znanych obiektów cyklu SGP. Tony Rickardsson, Greg Hancock, czy Billy Hamill w latach 90-ych XX w. zdobywali tytuły Indywidualnych Mistrzów Świata na tym stadionie. Natomiast Tomasz Gollob, Bartosz Zmarzlik, czy Artem Łaguta wygrywali w Vojens duńskie rundy Speedway Grand Prix.

Najtańsze bilety w Vojens są na miejsca stojące. Dorośli płacą 450 duńskich koron (około 280 zł), dzieci do lat 15 180 koron (około 110 zł) i osoby powyżej 65 lat zapłacą 380 koron za wejściówkę (około 235 zł). Są też bilety rodzinne (2 + 2) na które trzeba wydać 1.100 duńskich koron (około 680 zł).

Miejsca siedzące można nabyć za 680 koron (około 420 zł). Do zakupu każdego biletu należy doliczyć 15 koron kosztów manipulacyjnych  (około 10 zł).

Bilety do nabycia na stronie: FIM Denmark Speedway Grand Prix

Jak widać najtańsze wejściówki są na pierwszą rundę Speedway Grand Prix w Gorican w Chorwacji.

Nie można nabywać jeszcze wejściówek na GP w Gorzowie, Togliatti, Wrocławiu, Toruniu, Malilli, oraz Toruniu.

Nie można kupić wejściówek na zaplanowane na 5 listopada GP Oceanii. Ale to jest oczywiste, gdyż do tej pory nie znamy jeszcze miejsca gdzie odbędą się te zawody.

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja z mającą się odbyć 14 maja drugą rundą SGP 2022 w Warszawie. Na SGP na PGE Narodowym większość wejściówek jest wyprzedana. Jednak jest tam teraz szpital COVIDowy i nie wiadomo czy organizatorzy zdążą przygotować stadion do przyjęcia najlepszych żużlowców świata 14 maja br.

Kibice chcący nabyć wejściówki na polskie rundy SGP muszą śledzić komunikaty klubowe, gdyż bilety na turnieje we Wrocławiu, Gorzowie, czy Toruniu rozchodzą się zazwyczaj błyskawicznie.