Rybki Rybnik zdobyły Drużynowe Mistrzostwo Polski w minispeedwayu. Młodzi żużlowcy z Rybnika złote medale DMP zdobyli po raz szósty w historii. Wcześniej zwyciężyli w sezonach 2006, 2007, 2010, 2011 oraz w roku ubiegłym.

Zawodnicy z Górnego Śląska po raz trzeci w historii wygrali więc dwukrotnie z rzędu. Wicemistrzostwo Polski wywalczył zespół UKS Speedway Rędziny a brązowe medale zdobyli młodzi zawodnicy Stali Toruń. Dwa czołowe miejsca w rywalizacji zajęły więc zespoły z Województwa Śląskiego.

Sześć tytułów DMP w historii to bardzo duże osiągnięcie i stawia rybnicki klub w gronie najlepszych w historii polskiego minispeedwaya. Praca i pasja świętej pamięci Andrzeja Skulskiego, wybitnego działacza rybnickiego minispeedwaya nie poszły więc na marne a minispeedway w Rybniku ma się bardzo dobrze.

Warto nadmienić iż Rybniczanie dysponują bardzo ładnym obiektem, którego powstanie jest wielką zasługą w dużej mierze właśnie Andrzeja Skulskiego, którego imię nosi obiekt. Młodzi mistrzowie w sezonie obecnym startowali w składzie: Marcel Kowolik, Paweł Wyczyszczok, Szymon Tomaszewski, Szymon Ludwiczak. Trenerem był znakomity niegdyś żużlowiec – Antoni Skupień.

Stadion minispeedwaya w Rybniki im. Andrzeja Skulskiego