Runda wiosenna Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie wystartowała. Czy przyniosła niespodzianki ? Raczej pierwsze „koty za ploty”. Pokazała, że nie samymi wzmocnieniami się wygrywa. AZS Politechnika Poznańska 3- 2 Pomorzanin Toruń (nie grają nazwiska a Drużyna). Jak również że coś nie dobrego dzieje się na Pałukach: LKS Gąsawa 2 – 4 AZS AWF Poznań. Czy wahania formy Start 1954 Gniezno 0-1 Warta Poznań (zaległy mecz z rundy jesiennej Warta przegrała śpiewająco z Stellą Gniezno).

Start cóż… Czas zacząć wygrywać!!. Pozostał jeden, jedyny zespół który pomimo zawirowań jak na nasze krajowe warunki trzyma poziom. Grunwald, który w meczu z Stellą od początku do końca dyktował warunki gry. Mógł sobie na to pozwolić. Był po prostu Lepszy. A Stella cóż, po wygranym w cuglach zaległym jesiennym spotkaniu z Wartą Poznań natrafiła na zespół poza jej i nie tylko jej zasięgiem (jak na razie). Stella Gniezno 0-4 Grunwald Poznań

Następna, już 9 kolejka rundy wiosennej awizowana jest na dzień 23.IV i zapowiada się wręcz ekscytująco. Od klasyka ligowego – Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań, po Derby Gniezna – Stella Gniezno – Start 1954 Gniezno (w rozgrywkach halowych w derbach Górą Start).

Pozostałe spotkania Warta Poznań – LKS Gąsawa i AZS AWF Poznań z AZS Politechniką Poznańska to mecze o punkty, które mogą zmienić układ tabeli zarówno na szczycie jak i w dole tabeli.

A tak kształtuje się tabela ligowa po rozegraniu 8 rund:

1. Grunwald Poznań 8 meczów – 24 pkt.
2.Pomorzanin Toruń 8 meczów – 18 pkt. +14 bramki
3.AZS AWF Poznań 8 meczów – 18 pkt. +10 bramki
4.Warta Poznań 8 meczów – 11 pkt.
5. Stella Gniezno 8 meczów – 9 pkt.
6. AZS Politechnika Poznańska 8 meczów – 7 pkt.
7. Start 1954 Gniezno 8 meczów – 6 pkt.
8.LKS Gąsawa 8 meczów – 3 pkt.

Zdjęcia z meczu AZS AWF Poznań – LKS Gąsawa: Mariusz Stypczyński.