Dnia 13.09 w Częstochowie oraz Gnieźnie odbędą się pierwsze mecze półfinałowe CS Superligi speedrowerowej. Rozgrywki te wkraczają więc w decydującą fazę i każdy z pozostałych 8 meczów będzie bardzo ważny.

Pierwszą parę półfinałową tworzyć będą MS Śląsk Świętochłowice oraz Lwy AVIA Częstochowa. W niedzielę będziemy mieć więc derby województwa śląskiego a pierwszy mecz odbędzie się w Częstochowie o godzinie 13.00.

W drugim półfinale ligi zmierzą się z kolei dwie wielkopolskie drużyny a będą to – ASEKO Orzeł Gniezno oraz aktualny Drużynowy Mistrz Polski – LKS SZAWER Leszno. Będziemy więc także świadkami derbów Wielkopolski! Pierwszy mecz odbędzie się w Gnieźnie o godzinie 12.00.

Przypomnijmy, iż ze względu na pandemię sezon zasadniczy ligi składał się z jednej rundy. Każdy zespół spotkał się z każdym z rywali tylko raz – u siebie, bądź na wyjeździe. Zespoły rozegrały po 8 meczów a najlepsza czwórka drużyn rozegra jeszcze po 4 mecze, a więc 2 półfinałowe oraz 2 mecze o Drużynowe Mistrzostwo Polski, bądź brązowe medale.

Zdecydowanego faworyta fazy play-off trudno wskazać, tak jak medalistów. Na obecnym etapie nie ma już słabszych drużyn a jedna z ekip pozostanie bez żadnego „krążka”.

Rundę zasadniczą wygrali Ślązacy. W związku z tym mieli oni przywilej wyboru przeciwnika w półfinałach. Zdecydowali się na Częstochowian. Śląsk wydaje się drużyną odrobinę mocniejszą od pozostałego tercetu. Jednakże faza play-off rządzi się zawsze swoimi prawami i bardzo różne rozstrzygnięcia mogą mieć miejsce.

Rewanżowe mecze półfinałowe odbędą się już tydzień później a więc 20.09, w Świętochłowicach oraz Lesznie, natomiast mecze o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz o brązowe medale odbędą się 4 i 11.10.

Mecze niedzielne: 13.09 – godz.13.00 Lwy AVIA Częstochowa – MS Śląsk Świętochłowice 13.09 – godz. 12.00 ASEKO Orzeł Gniezno – LKS Szawer Leszno

Mecze rewanżowe: 20.09 (godzina do ustalenia) MS Śląsk Świętochłowice – Lwy AVIA Częstochowa 20.09 (godzina do ustalenia) LKS SZAWER Leszno – ASEKO Orzeł Gniezno

Pierwsze mecze o DMP oraz brązowe medale: 4.10 – pierwszy mecz o DMP (zwycięzcy półfinałów) 4.10 – pierwszy mecz o brązowy medal (przegrani z półfinałów)

Mecze rewanżowe o DMP i brązowe medale: 11.10 – drugi mecz o DMP (zwycięzcy półfinałów) 11.10 – drugi mecz o brązowy medal (przegrani z półfinałów)

fotografia tytułowa Dorota Wiśniewska