Na bazie ogromnego zainteresowania speedrowerem dzieci, a także pierwszych ogólnopolskich sukcesów wrocławskich żaków (Tomasz Góral został Indywidualnym Mistrzem Polski żaków w kategorii 6 lat, był drugi w Pucharze Polski, a Antoni Szymański zająl trzecie miejsce w Pucharze Polski) klub Szarża Wrocław postanowił utworzyć Akademię Speedrowera we Wrocławiu. Organizatorom tego projektu bardzo zależy na tym, by najmłodsi mogli w trakcie „martwego sezonu” trenować wspólnie z rówieśnikami i dobrze przygotować się do startów w nowym roku. Oprócz tego dzieci mają możliwość zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. W trakcie treningów zostaną wyjaśnione zasady jazdy drużynowej oraz tego jak wygląda współpraca na torze. Nad całością będzie czuwać doświadczona kadra trenerska.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją Szarży Wrocław ze strony:

https://www.facebook.com/Szar%C5%BCa-Wroc%C5%82aw-100974531624213

❓Czym ma być Akademia Speedrowera?

?Akademia Speedrowera to nic innego jak dalsza kontynuacja treningów z najmłodszymi dziećmi, ale oprócz jazdy na rowerze, a także rywalizacji z innymi chcemy pokazać również coś jeszcze. Przede wszystkim chcemy uczyć od najmłodszych lat o tym jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, o tym jak każdy rowerzysta przed wejściem na rower powinien się zabezpieczyć. Naszym celem jest również nauczenie dzieci sportowej rywalizacji, a także uświadomienie, że nie zawsze można zwyciężać, a ciężka praca podczas treningów może doprowadzić każdego do wielu sukcesów. Wielki nacisk chcemy kłaść na jazdę zespołową i pokazywanie, że w zawodach drużynowych nie liczy się zawsze jazda indywidualna. Ważnym elementem będzie również dla nas przygotowanie najmłodszych w okresie zimowym podczas zajęć na sali i uświadamianie jak ważne w życiu sportowca jest przygotowanie się do sezonu.

❓Czy do Akademii Speedrowera będą potrzebne zapisy?

?Zapisy będą obowiązkowe. Dzieci na obecną chwilę będą podzielone na dwie grupy wiekowe i to w swoich grupach będą rywalizować podczas treningów. Poprzez zapisy chcemy skrócić czas treningów, a także mieć stałą, określoną liczbę uczestników.

❓Czy uczestnictwo w Akademii będzie płatne?

?Będzie opłata członkowska za każde uczestniczące dziecko w zajęciach. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie w 100% określić dokładnej kwoty ponieważ brane pod uwagę są różne scenariusze zajęć, a także ich ilości w ciągu tygodnia. Prawdopodobne opcje to:

1️⃣. Treningi raz w tygodniu. Jeden dzień do wyboru. Środek tygodnia lub sobota z samego rana – koszt tej opcji to prawdopodobnie 60 złotych.

2️⃣. Treningi dwa razy w tygodniu. Jeden dzień w środku tygodnia, a drugi w soboty z samego rana – koszt tej opcji to prawdopodobnie 90 złotych.

❓Co dziecko otrzymuje płacąc składkę za uczestnictwo? Czy będzie jeszcze dodatkowa opłata wpisowa?

?Prawdopodobnie na początku będzie jeszcze opłata wpisowa w wysokości 50 złotych, a także możliwość zakupienia oficjalnej bluzy klubowej w której dzieci będą startować w zawodach. Koszt takiej bluzy to 80-100 złotych.

W pakiet opłaty członkowskiej wchodzi:

?profesjonalny zespół trenerski, który ma wieloletnie doświadczenie sportowe w speedrowerze

?zapewnienie ubezpieczenia dziecka od kontuzji podczas treningów, zawodów.

?woda do picia

?organizowany cykl Grand Prix Wrocławia Żaków

?każde dziecko będzie zbierać pieczątki za uczestniczenie w treningach i po każdych 5 lub 10 (w zależności od ilości udziału w treningach), każdy otrzymuje prezent niespodziankę od klubu

?możliwość uczestnictwa z zawodach ogólnopolskich dla dzieci bez żadnych dodatkowych opłat

❓Na czym ma polegać Grand Prix Wrocławia Żaków?

?Będzie to cykl 5-6 turniejów w ciągu sezonu w różnych kategoriach. Wszystkie punkty z każdych zawodów będą liczone do klasyfikacji generalnej i na koniec sezonu zostaną wyłonieni najlepsi.

❓Atrakcje podczas rund GP.

?Chcąc się rozwijać i za każdym razem podnosić sobie poprzeczkę organizacyjną chcemy jeszcze bardziej z każdego turnieju zrobić prawdziwe święto dla najmłodszych. Dla każdego dziecka i jego rodziców zostanie zapewniony catering w formie grilla, ciast, napoi. Planujemy również takie atrakcje jak dmuchane zamki, zjeżdżalnie. Wszystkie atrakcje będą zapewnione w opłacie członkowskiej.

❓Czy w turnieju GP, treningach mogą uczestniczyć dzieci, które nie są zapisane do Akademii?

?Oczywiście, że tak. Jednak każdy rodzic będzie musiał w takiej sytuacji opłacić kwotę startową.

❓Czy od dzieci startujących na biegówkach będzie również wymagana opłata członkowska?

?Nie.

❓Od kiedy ma ruszyć Akademia?

?Start Akademii planujemy na początku grudnia lub stycznia. Wszystko zależy od spraw formalnych.

Na zakończenie chcemy również dodać, że przed startem Akademii będziemy chcieli zorganizować również spotkanie organizacyjne z zainteresowanymi rodzicami. Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o zadawanie ich w wiadomościach prywatnych, a także podczas najbliższych sobotnich treningów.