Na bazie ogromnego zainteresowania speedrowerem dzieci, a także pierwszych ogólnopolskich sukcesów wrocławskich żaków (Tomasz Góral został Indywidualnym Mistrzem Polski żaków w kategorii 6 lat, był drugi w Pucharze Polski, a Antoni Szymański zająl trzecie miejsce w Pucharze Polski) klub Szarża Wrocław postanowił utworzyć Akademię Speedrowera we Wrocławiu. Organizatorom tego projektu bardzo zależy na tym, by najmłodsi mogli w trakcie „martwego sezonu” trenować wspólnie z rówieśnikami i dobrze przygotować się do startów w nowym roku. Oprócz tego dzieci mają możliwość zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. W trakcie treningów zostaną wyjaśnione zasady jazdy drużynowej oraz tego jak wygląda współpraca na torze. Nad całością będzie czuwać doświadczona kadra trenerska.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją Szarży Wrocław ze strony:

https://www.facebook.com/Szar%C5%BCa-Wroc%C5%82aw-100974531624213

❓Czym ma być Akademia Speedrowera?

💬Akademia Speedrowera to nic innego jak dalsza kontynuacja treningów z najmłodszymi dziećmi, ale oprócz jazdy na rowerze, a także rywalizacji z innymi chcemy pokazać również coś jeszcze. Przede wszystkim chcemy uczyć od najmłodszych lat o tym jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze, o tym jak każdy rowerzysta przed wejściem na rower powinien się zabezpieczyć. Naszym celem jest również nauczenie dzieci sportowej rywalizacji, a także uświadomienie, że nie zawsze można zwyciężać, a ciężka praca podczas treningów może doprowadzić każdego do wielu sukcesów. Wielki nacisk chcemy kłaść na jazdę zespołową i pokazywanie, że w zawodach drużynowych nie liczy się zawsze jazda indywidualna. Ważnym elementem będzie również dla nas przygotowanie najmłodszych w okresie zimowym podczas zajęć na sali i uświadamianie jak ważne w życiu sportowca jest przygotowanie się do sezonu.

❓Czy do Akademii Speedrowera będą potrzebne zapisy?

💬Zapisy będą obowiązkowe. Dzieci na obecną chwilę będą podzielone na dwie grupy wiekowe i to w swoich grupach będą rywalizować podczas treningów. Poprzez zapisy chcemy skrócić czas treningów, a także mieć stałą, określoną liczbę uczestników.

❓Czy uczestnictwo w Akademii będzie płatne?

💬Będzie opłata członkowska za każde uczestniczące dziecko w zajęciach. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie w 100% określić dokładnej kwoty ponieważ brane pod uwagę są różne scenariusze zajęć, a także ich ilości w ciągu tygodnia. Prawdopodobne opcje to:

1️⃣. Treningi raz w tygodniu. Jeden dzień do wyboru. Środek tygodnia lub sobota z samego rana – koszt tej opcji to prawdopodobnie 60 złotych.

2️⃣. Treningi dwa razy w tygodniu. Jeden dzień w środku tygodnia, a drugi w soboty z samego rana – koszt tej opcji to prawdopodobnie 90 złotych.

❓Co dziecko otrzymuje płacąc składkę za uczestnictwo? Czy będzie jeszcze dodatkowa opłata wpisowa?

💬Prawdopodobnie na początku będzie jeszcze opłata wpisowa w wysokości 50 złotych, a także możliwość zakupienia oficjalnej bluzy klubowej w której dzieci będą startować w zawodach. Koszt takiej bluzy to 80-100 złotych.

W pakiet opłaty członkowskiej wchodzi:

👉profesjonalny zespół trenerski, który ma wieloletnie doświadczenie sportowe w speedrowerze

👉zapewnienie ubezpieczenia dziecka od kontuzji podczas treningów, zawodów.

👉woda do picia

👉organizowany cykl Grand Prix Wrocławia Żaków

👉każde dziecko będzie zbierać pieczątki za uczestniczenie w treningach i po każdych 5 lub 10 (w zależności od ilości udziału w treningach), każdy otrzymuje prezent niespodziankę od klubu

👉możliwość uczestnictwa z zawodach ogólnopolskich dla dzieci bez żadnych dodatkowych opłat

❓Na czym ma polegać Grand Prix Wrocławia Żaków?

💬Będzie to cykl 5-6 turniejów w ciągu sezonu w różnych kategoriach. Wszystkie punkty z każdych zawodów będą liczone do klasyfikacji generalnej i na koniec sezonu zostaną wyłonieni najlepsi.

❓Atrakcje podczas rund GP.

💬Chcąc się rozwijać i za każdym razem podnosić sobie poprzeczkę organizacyjną chcemy jeszcze bardziej z każdego turnieju zrobić prawdziwe święto dla najmłodszych. Dla każdego dziecka i jego rodziców zostanie zapewniony catering w formie grilla, ciast, napoi. Planujemy również takie atrakcje jak dmuchane zamki, zjeżdżalnie. Wszystkie atrakcje będą zapewnione w opłacie członkowskiej.

❓Czy w turnieju GP, treningach mogą uczestniczyć dzieci, które nie są zapisane do Akademii?

💬Oczywiście, że tak. Jednak każdy rodzic będzie musiał w takiej sytuacji opłacić kwotę startową.

❓Czy od dzieci startujących na biegówkach będzie również wymagana opłata członkowska?

💬Nie.

❓Od kiedy ma ruszyć Akademia?

💬Start Akademii planujemy na początku grudnia lub stycznia. Wszystko zależy od spraw formalnych.

Na zakończenie chcemy również dodać, że przed startem Akademii będziemy chcieli zorganizować również spotkanie organizacyjne z zainteresowanymi rodzicami. Jeśli mają Państwo jakieś pytania prosimy o zadawanie ich w wiadomościach prywatnych, a także podczas najbliższych sobotnich treningów.