Z powodu panującego w Europie koronawirusa i związanymi z nim obostrzeniami FIM Europe odwołała wszystkie zaplanowane wcześniej rundy kwalifikacyjne do tegorocznych indywidualnych Mistrzostw Europy.

Nie odbędą się zawody zaplanowane na 1 maja w Debreczynie (Węgry) oraz Pilźnie (Czechy) oraz zaplanowane na 8 maja w niemieckim Pocking i w Równem na Ukrainie. Wygląda na to, że w kolejnym sezonie zawodnicy, którzy wywalczyli w Złotym Kasku udział w rundach kwalifikacyjnych SEC nie skorzystają ze swoich nominacji.

Na razie pozostawiono zaplanowaną na 22 maja br SEC Challenge w słoweńskim Krsko. Jeśli SEC Challenge zostanie rozegrany to do występu w tych zawodach organizatorzy nominują po kilku zawodników z różnych krajów. Jeśli jednak i te zawody zostaną odwołane to wszyscy uczestnicy Speedway Euro Cup zostaną nominowani przez organizatorów cyklu – tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku.

Przypomnijmy, iż zagwarantowany udział w tegorocznej walce o tytuł IME, ma najlepsza piątka SEC 2020: Mistrz Europy Robert Lambert, Leon Madsen, Grigorij Łaguta, Bartosz Smektała i Mikkel Michelsen.

Pierwsze zawody tegorocznej serii turniejów o tytuł najlepszego żużlowca Europy zaplanowano już 12 czerwca w Bydgoszczy.Do rozpoczęcia cyklu SEC zostało już niecałe dwa miesiące.

Kolejne rundy SEC odbędą się:
26.06 Guestrow,
03.07 Gdańsk,
10.07 Rybnik.