W bieżącym sezonie do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów przystąpiło 21 drużyn. Po fazie eliminacyjnej, w której poszczególne zespoły walczyły w pięciu grupach, obecnie zostało 16 ekip. Duża ilość meczów dla tak młodych zawodników ma dać im możliwość nabierania doświadczeń i poznawania torów żużlowych w Polsce.

Na obecnym etapie rozgrywek o DMPJ mamy cztery grupy po cztery drużyny. W ćwierćfinałach 16 ekip młodzieżowych będzie walczyło w ośmiu rundach. Każda drużyna dwa czwórmecze rozegra na własnym torze. Po rozegraniu wszystkich meczów grupowych zostanie wyłoniona półfinałowa ósemka. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup awansują dalej.

Półfinały zaplanowane są na koniec lipca.

Obecny etap tegorocznych DMPJ zaczyna się już w przyszłym tygodniu. Pierwsze rundy ćwierćfinałowe zaplanowano na torach w Gorzowie Wlkp, Gnieźnie, Lublinie i Toruniu w dniach 15 i 16 czerwca. W sezonach 2019 i 2020 w DMPJ triumfowali młodzieżowcy Falubazu Zielona Góra.

Drużyna Sparty Wrocław będzie rywalizować w grupie IV z drużynami Stali Gorzów Wlkp., Polonii Bydgoszcz oraz Lokomotivu Daugavpils. Prezes Rusko lepszego scenariusza nie mógł sobie wymarzyć. W łotewskiej drużynie jeździ Francis Gusts, który jest zakontraktowany jako „gość” w Sparcie Wrocław. A pewnie współpraca z tym zawodnikiem na bieżącym sezonie się nie zakończy. Łotewski młodzieżowiec będzie miał zatem okazję zaprezentować się na torze Stadionu Olimpijskiego.

Mecze ćwierćfinałowe Sparty:
15.06 i 16.06 Gorzów: Stal, Polonia, Sparta, Lokomotiv
22.06 i 23.06 Bydgoszcz: Polonia, Stal, Sparta, Lokomotiv
06.07 i 07.07 Wrocław: Sparta, Lokomotiv, Stal, Polonia
13.07 i 14.07 Daugavpils: Lokomotiv, Stal, Polonia, Sparta

Przypomnijmy, iż w kolejnym etapie rozgrywek o DMPJ drużynę Sparty Wrocław będą reprezentować, tak jak w rozgrywkach elimnacyjnych: Bartosz Curzytek, Michał Curzytek, Przemysław Liszka oraz Mateusz Panicz.

Grupy półfinałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów sezonu 2021:

Grupa 1: Lublin, Rybnik, Zielona Góra, Ostrów Wlkp.

Grupa 2: Toruń, Leszno I, Rzeszów, Leszno II

Grupa III: Grudziądz, Gniezno, Tarów, Częstochowa

Grupa IV: Gorzów, Bydgoszcz, Wrocław, Daugavpils

Grafika z podziałem na grupy ćwierćfinałowe opracowana przez GKSŻ: