Już niedługo wystartuje nowy twór żużlowy w Polsce jakim są rozgrywki U-24 Ekstraligi. Każda z drużyn walczących o tytuł drużynowych mistrzów Polski w najwyższej klasie rozgrywek musi posiadać drużynę złożoną z zawodników, którzy nie ukończyli 24 roku życia.

We wtorek 26 kwietnia odbędzie się pierwsza runda spotkań U-24 Ekstraligi. Ostatnio WTS poinformował o szczegółach startu w tych rozgrywkach młodych Spartan.

Młodzi żużlowcy WTS Sparty Wrocław swoje domowe mecze rozgrywać będą na torze w Opolu.

U24 Ekstraliga ma być przede wszystkim miejscem, w którym swoje umiejętności szlifować będą najmłodsi zawodnicy. Między innymi dlatego podjęliśmy decyzję o startach na torze w Opolu. Tamtejszy tor jest całkowicie odmienny od tego na Olimpijskim. Jest krótki i bardzo trudny technicznie. Nawierzchnia także przygotowywana jest inaczej. Dzięki temu nasza młodzież będzie miała okazję do treningów i rywalizacji w diametralnie różnych warunkach, a to musi pozytywnie wpłynąć na ich rozwój – mówi Dariusz Śledź, trener WTS Sparty Wrocław.

Co ciekawe, to nie pierwsza taka współpraca pomiędzy klubami z Wrocławia i Opola. W latach ’60 ubiegłego wieku to właśnie zawodnicy „drugiej” drużyny Sparty Wrocław pełnili role liderów nowo powstałej sekcji żużlowej klubu Kolejarz Opole.

Cieszę się, że podejmujemy współpracę z WTS Sparta Wrocław. Dzięki tej współpracy nie tylko damy kibicom w Opolu szansę oglądania na żywo rozgrywek pod szyldem U24 Ekstraligi, ale także będziemy mieli okazję wymiany doświadczeń z aktualnym mistrzem Polski. Aspirujemy do tego, by w przyszłości także rywalizować na najwyższym poziomie, dlatego z chęcią już dziś zmierzymy się z obowiązkami wynikającymi z organizacji spotkań U24 Ekstraligi. Liczymy, że opolscy i wrocławscy kibice chętnie będą odwiedzać stadion przy ulicy Wschodniej, by oglądać zawodników, którzy w przyszłości mogą stanowić o sile najlepszych drużyn w kraju. Jestem przekonany, że zyskamy także na wspólnych treningach z WTS Spartą – podsumowuje Zygmunt Dziemba, Prezes OK Bedmet Kolejarza Opole.

Znamy już skład zespołu WTS Sparty Wrocław, który powalczy w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Trzon zespołu stanowić będą wychowankowie klubu: Mateusz Panicz, Dawid Rybak i Jakub Wiatrowski. W zależności od potrzeb, formację tą wspierać będą mogli Michał Curzytek i Bartłomiej Kowalski. Ponadto, w składzie drużyny U24 znaleźli się obcokrajowcy: Niemcy Sandro Wassermann i Lukas Baumann; Czesi Daniel Silhan i Jaroslav Vanicek, czy też syn byłego zawodnika WTS Andy’ego SmithaJack.

Pierwszy mecz WTS Sparty Wrocław w U24 Ekstralidze zaplanowano na wtorek, 26 kwietnia, o godzinie 17:00. Bilety dostępne będą w kasach biletowych opolskiego stadionu.

Terminy meczów w Opolu:
CZĘŚĆ ZASADNICZA
26 kwietnia: Betard Sparta Wrocław – Apator Toruń
10 maja: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
24 maja: Betard Sparta Wrocław – Arged Malesa Ostrów
7 czerwca: Betard Sparta Wrocław – Moje Bermudy Stal Gorzów
21 czerwca: Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin
12 lipca: Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa
2 sierpnia: Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz
CZĘŚĆ FINAŁOWA
Finał – 30 sierpnia
Finał (rewanż) – 6 września

Aktualna kadra Betard Sparty Wrocław U-24 Ekstraligi:
BAUMANN Lukas
CURZYTEK Michał
CURZYTEK Bartosz
GUSTS Francis
KOWALSKI Bartłomiej
LISZKA Przemysław
PANICZ Mateusz
RYBAK Dawid
SILHAN Daniel
SMITH Jack
VANICEK Jaroslav
WASSERMANN Sandro
WIATROWSKI Jakub