Maj! Wszystkim maturzystom życzę połamania długopisów i zdania matury z jak najlepszym rezultatem! A teraz czas na informacje. Nie są zbyt ciekawe, oby nie stało się to normą… Niestety, dwie drużyny mające reprezentować polski Hokej na trawie w turniejach europejskich – Grunwald Poznań (kwiecień) i Pomorzanin Toruń (czerwiec) – wycofały się z rozgrywek. Czarne chmury nad trawiastym jednak się zbierają?

Za nami 10 kolejka ligowa (rozegrana 07. 05. 2022 r.). Niestety, nie było nam dane zobaczyć zbyt wielu spotkań ligowych na szklanym ekranie. Nie pierwszy i nie ostatni raz piszę o siermiężnym Superligowym bycie. I zamiast rozwijać się medialnie, Hokej na trawie w Polsce zaczyna się rolować?

I tu nasuwa się pytanie: Czy jest ktoś kto jeszcze panuje nad tym statkiem?! Ale nie to jest najgorsze!!! Najgorsze jest to, że w tej nijakości zaczynamy się urządzać i to nam pasuje!!!

A oto wyniki spotkań 10 kolejki ligowej rundy zasadniczej Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie, sezon 2021/2022.

LKS Gąsawa 2 – 3 Start 1954 Gniezno
AZS Politechnika Poznańska 3 – 2 Warta Poznańska,
Grunwald Poznań 1 – 2 AZS AWF Poznań.

Te spotkania rozegrano o godzinie 16.00. I spotkanie rozegrane o godz.18.00:
 Stella Gniezno 0 – 8 Pomorzanin Toruń.

Na szczycie tabeli wywłaszczenie. Trzy drużyny z identycznym dorobkiem punktowym. Superliga co drugą kolejkę raczy nas transmisjami. Statystycznie rzecz ujmując, to ze spotkań 11 kolejki ligowej, awizowanej na dzień 14. 05. 2022 r .powinniśmy coś więcej niż jedną transmisję, w przekazie internetowym zobaczyć (a może wszystkie spotkania?).

Nadchodząca kolejka ligowa zapowiada się wręcz ekscytująco. Oto zestaw par:
LKS Gąsawa – Stella Gniezno
Start 1954 Gniezno – AZS Politechnika Poznańska
Warta Poznań – Grunwald Poznańska
AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń

Z sportowym pozdrowieniem Mariusz Stypczyński

Zdjęcie autora tekstu pochodzi z meczu 8 kolejki ligowej LKS Gąsawa – AZS AWF Poznań