8 lutego 1969 roku na stadionie Palmerston North Showground odbyły się indywidualne mistrzostwa Nowej Zelandii.

Wielokrotny medalista mistrzostw świata Ronnie Moore (z Christchurch) na torze znajdującym się na Wyspie Północnej kraju kiwi sięgnął po złoty medal indywidualnych mistrzostw swojego kraju. Moore pokazał wielką klasę i wygrał wszystkie swoje wyścigi uzyskując komplet 15 punktów. Na drugim miejscu rywalizację ukończył reprezentant Anglii Bob Andrews, który zdobył 13 oczek. Na najniższym stopniu podium stanęli Goog Allan (Auckland) oraz Anglik Howard Cole, którzy zgromadzili w tym turnieju po 11 punktów.

Był to czwarty (a drugi z rzędu) i zarazem ostatni tytuł mistrzowski Roonie Moora. 36-letni dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu w mistrzostwach swojego kraju jeszcze raz, w 1974 roku zdobył medal. Wówczas 41-letni Moore w turnieju w Ruapuna Speedway zajął drugie miejsce. Na podium – jedyny raz w historii mistrzostw Nowej Zelandii stanęła „wielka trójka” (wszyscy mieli na swoim koncie tytuły indywidualnych mistrzów świata) z Nowej Zelandii. Zwycięzcą został Ivan Mauger, przed Ronnie Moorem. Na najniższym stopniu podium stanął wówczas Barry Briggs.

Ronnie Moore

Wyniki IM Nowej Zelandii 8 luty 1969, Palmerston North Showground:
1. Ronnie Moore (Christchurch) – 15 pkt.
2. Bob Andrews (Anglia) – 13
3. Goog Allan (Auckland) – 11
3. Howard Cole (Anglia) – 11
5. Roger Wright (Christchurch) – 10
6. Colin Farquharson (Hawkes Bay)- 8
7. Merv Hodgson – 8
8. Jack Hart (Palmerston North) – 7
9. Harold Sargent – 5
10. Phil Stokes – 5
11. Paul Walsh (Hastings) – 4
12. Tony Nesbitt – 4
13. Barry Smith – 3
14. Alan Golds – 2
15. Dave Allerton – 2

Central Energy Trust Arena (Palmerston North Showgrand) to obecna nazwa publicznego kompleksu rekreacyjnego o powierzchni 180 000 metrów kwadratowych na zachód od centrum miasta Palmerston North w regionie Manawatu-Whanganui w Nowej Zelandii.

Ma trzy połączone ze sobą kryte stadiony z ruchomymi, wielopoziomowymi trybunami. Zaplecze zewnętrzne obejmuje boiska piłkarskie i tor żużlowy z trybunami.

Stadion pierwotnie został założony w 1886 roku jako Palmerston North Showgrounds. Jego trybuna główna (pawilon) spłonęła w pożarze w 1977 roku. Została zastąpiony nową trybuną, a stadion został ponownie otwarty w 1981 roku jako Manawatu Sports Stadium. Od 1973 roku jest własnością Rady Miejskiej Palmerston North.

Central Energy Trust Arena może pomieścić 15 000 osób. W przypadku dużych wydarzeń dodaje się tymczasowe miejsca siedzące, co pozwala na osiągnięcie widowni do 20 000 miejsc.

Central Energy Trust Arena jest siedzibą Manawatu Rugby. Jest domem dla drużyny Manawatu Turbos, który swoje mecze rozgrywa przeciętnie raz w tygodniu. Grając w Air New Zealand Cup, frekwencja na meczach Turbos była jedną z najwyższych w rozgrywkach, średnio 7 000 widzów na mecz.

Inni użytkownicy stadionu to Robertson Holden International Speedway z torem żużlowym o długości 434 metrów (475 jardów) otaczającym boisko. Odbyły się tam Drużynowe Mistrzostwa Narodowe, które na początku lutego zgromadziły zawodników z całego kraju. Sezon zaczyna się w połowie października, a kończy na początku maja.

Central Energy Trust Arena (Palmerston North Showgrand)