Już dziś, w niedzielę 4 września odbędą się rewanżowe spotkania półfinałowe tegorocznego sezonu PGE Ekstraligi.

W pierwszym z nich o godzinie 17:00 Motor Lublin podejmie For Nature Solutions Apatora Toruń. Znamy składy drużyn na ten mecz. Menadżerowie obu drużyn postawili na sprawdzone nazwiska i nie dokonali żadnych zmian personalnych w swoich drużynach. Mikkel Michelsen wystąpił już w sobotę w Łodzi w trzecim finale SEC. Jego występ nie zrobił furory, ale na pewno w dzisiejszym spotkaniu przyda się swojej drużynie. Tym bardziej, iż Motor ma do odrobienia 10 punktów. Porażka w Toruniu 40-50 i kontuzja Duńczyka stawia gospodarzy dzisiejszego meczu w dość trudnej sytuacji.

W części zasadniczej sezonu lipca Motor pokonał wysoko Apator – bo 55-35. Ale dziś to gospodarze muszą wygrać spotkanie na swoim torze i to różnicą 10 oczek jeśli chcą walczyć w wielkim finale ekstraligi żużlowej.

W ekipie Apatora , jedynie numerami startowymi zamienieni zostali juniorzy.

Menadżer Motoru przemeblował numery zawodników i pary w porównaniu do rywalizacji na MotoAreie.

Gospodarze nie przegrali na swoim torze żadnego spotkania w tym sezonie. Ale piątkowy uraz Michelsena na pewno nie ułatwia Motorowi walki o kolejne zwycięstwo.

Składy na mecz w Lublinie:

APATOR:
1. Patryk Dudek
2. Jack Holder
3. Paweł Przedpełski
4. z/z
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt

MOTOR:
9. Jarosław Hampel
10. Fraser Bowes
11. Maksym Drabik
12. z/z
13. Mikkel Michelsen
14. Mateusz Cierniak
15. Wiktor Lampart
16. Dominik Kubera

Początek spotkania: niedziela 4 września, godz.17:00. Transmisja Eleven Sports 2

*****

Natomiast o godz. 19:30 w niedzielę 4 września czeka nas drugi pojedynek rewanżowy półfinałów ekstraligi żużlowej. Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa podejmuje Moje Bermudy Stal Gorzów. Poznaliśmy składy na to spotkanie.

Tylko trener Stanisław Chomski dokonał jednej, kosmetycznej zmiany w zestawieniu swojej drużyny. Numerami startowymi zamienieni zostali Martin Vaculik i Bartosz Zmarzlik.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze. Miejscowi od dłuższego już czasu prezentują wyśmienitą formę i jest to ich atut na obecnym etapie zmagań ligowych. Drużyna ma w składzie sześciu wyrównanych zawodników i w zasadzie trudno znaleźć jakąś dziurę w ich zestawieniu. Robotę na pewno robią bardzo skuteczni młodzieżowcy. Być może od początku spotkania będą zastępować słabego Jonasa Jeppesena.

Od dłuższego czasu gospodarze nie przegrali ligowego spotkania. W Gorzowie w zasadzie w ostatnim biegu stracili zwycięstwo meczowe. Na pewno remis na torze rywala sprawia, że Częstochowianie są bliżej zwycięstwa w dwumeczu. By tego dokonać w ekipie Włókniarza po bardzo słabym musi obudzić się Kacper Woryna.

Składy na mecz w Częstochowie

STAL:
1. Szymon Woźniak
2. Patrick Hansen
3. Bartosz Zmarzlik
4. Anders Thomsen
5. Martin Vaculik
6. Oskar Paluch
7. Mateusz Bartkowiak

WŁÓKNIARZ:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Początek spotkania: niedziela 4 września, godz.19:30. Transmisja Canal+ Sport 5