W najbliższą niedzielę zaplanowano dwa mecze rewanżowe pierwszej rundy play-off PGE Ekstraligi. Drużyny walczące o drużynowe mistrzostwo Polski w ten weekend mają zaplanowane mecze w Lesznie i Gorzowie. Wg prognoz pogody w niedzielę ma padać deszcz. Oba mecze mają status zagrożonych. Po czwartkowym treningu prezes Stali Gorzów zapowiedział przykrycie toru folią, tak by zabezpieczyć go przed obfitymi opadami deszczu. Podczas takiej pogody tor musi być przygotowany w taki sposób by zawodnicy mogli ze sobą bezpiecznie rywalizować na dystansie. Zazwyczaj gospodarze takich zawodów tracą atut własnego toru. Jednak zabezpieczenie folią nic nie da jeśli ulewa również będzie w niedzielę w godzinach meczu.

Niedzielne spotkania:

Fogo Unia Leszno – RM Solar Falubaz Zielona Góra

Pierwszy mecz 46-44 dla Unii Leszno.

Obaj trenerzy nie dokonali żadnych zmian w wyjściowych składach swoich drużyn. Gospodarze przedstawili swój „żelazny skład”, bez zawodnika rezerwowego. W drużynie Falubazu wystąpi 19-letni Czech Jan Kvech. Najpewniej wystąpi z numerem 8. Najpóźniej w niedzielę okaże się czy mecz w Lesznie dojdzie do skutku.

Składy obu drużyn:

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
1. Antonio Lindbaeck
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder

Początek spotkania: 27 września (niedziela), godz. 16:30. Transmisja ElevenSport 1

Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław

Pierwszy mecz: 46-44 dla Betardu Sparty

W Gorzowie zapowiada się na zaciętą walkę o awans do finału PGE Ekstraligi. Wyjściowy skład obu drużyn jest identyczny jak w ostatnim meczu we Wrocławiu. W drużynie Sparty jest aż czterech zawodników młodzieżowych (a licząc D. Bewleya – aż pięciu). Jednak w obu ekipach na pewno pojawią się bracia Holderowie. Jack powinien zastąpić wciąż szukającego formy Krzysztof Kasprzaka, a Chris widniejącego w składzie Sparty najmłodszego zawodnika – Bartosza Curzytka. Dariusz Śledź może dokonać jeszcze jednej zmiany – w miejsce Przemysława Liszki może wystąpić Maksym Drabik. Ale jest to raczej wątpliwe rozwiązanie.

Sparta jedzie do Grzowa z zamiarem utrzymania dwupunktowej przewagi z Wrocławia. Choć prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne, to kibice mają nadzieję, iż mecz w Gorzowie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Składy obu drużyn:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Bartosz Zmarzlik
11. Niels Kristian Iversen
12. Anders Thomsen
13. Krzysztof Kasprzak
14. Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz

Betard Sparta Wrocław:
1. Maciej Janowski
2. Bartosz Curzytek
3. Przemysław Liszka
4. Max Fricke
5. Tai Woffinden
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek
8. Daniel Bewley

Początek spotkania: 27 września (niedziela), godz. 19:15. Transmisja nSport+