W niedzielę 23 kwietnia br. na torze w Lesznie odbyły się finały Mistrzostw Polski Par Klubowych w czterech kategoriach wiekowych. W zawodach uczestniczyła ekipa Szarży Wrocława. Ratele startowały w kategorii OPEN oraz WETERAN.

Tak o tych zawodach w swoich social mediach napisał Damian Wojczyński zawodnik Szarży Wrocław:
MistrzostwaPolski Par Klubowych już za nami. 2,3,4,2,2,2,2 to mój indywidualny dorobek, który przełożył się na 7 miejsce drużyny, jaką tego dnia stanowiłem z Witkiem Strzelcem.
Wybraliśmy się do Leszna aby w gronie najlepszych zawodników w Polsce jako Szarża Wrocław uczestniczyć w jednej z najważniejszych imprez speedrowerowych w kraju, spasować z torem przed ligą ale także pokusić o małą niespodziankę gdy tylko pojawi się okazja.
Można powiedzieć, że plan został wykonany w 100%.
Gratulacje dla ekipy z podium ale także podziękowania za wszystkie miłe słowa, jakie padły pod adresem naszego występu.
Dodatkowe podziękowania dla TSŻ Toruń/Drwęca Kaszczorek za pomoc w parkingu i numerki startowe.
Takie chwile dokładają małej cegiełki motywacji do dalszej pracy.
Dzięki !

Dodajmy, iż w kategorii OPEN MPPK została drużyna Aseko Orła Gniezno. W kategorii WETERAN najlepszy był duet Lwów Avii Częstochowa.

W kategorii MŁODZIEŻOWIEC najlepsza była para Aseko Orła Gniezno, a w kategorii JUNIOR zwyciężyli zawodnicy z OS Omega Ostrów Wlkp.

Prezentujemy komplet wyników z Mistrzostw Polski Par Klubowych w Lesznie:

Mistrzostwa Polski Par Klubowych kat OPEN:

1. ASEKO UBEZPIECZENIA ORZEŁ  GNIEZNO 44                   
9          Paweł Kozłowski (orz-w)      14
10        Łukasz Łaniecki (orz-s)        18
21        Mikołaj  Menz (orz-mc)        12

2. TSŻ SCHOENBERGER  TORUŃ 37                  
11        Dawid Bas (tsż-s)                  15
12        Arkadiusz Szymański (tsż-s) 15
22        Jakub Kościecha (tsż-mc)     7

3. VICTORIA  POCZESNA 36                    
15        Daniel Ordon (poc-s)             2
16        Sebastian Paruzel (poc-s)      16
24        Damian Natoński (poc-s)      18

4. OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP. 36                   
7          Bartosz Grabowski (ome-s)   20
8          Dariusz Pilas (ome-w)           9
20        Paweł Szkudlarek (ome-k)    7

5. LKS SZAWER  LESZNO 34                   
1          Mateusz Ludwiczak (ls1-s)   8
2          Patryk Kriger (ls1-s)              17
17        Mateusz Ślęzak (ls1-s)          9

6. AUTOJAZDA MUSTANG  ŻOŁĘDOWO 34                 
5          Marcin  Szymański (mus-w) 14
6          Radosław Morawiak (mus-)  12
19        Sebastian Morawiak (mus-s) 8

7. SZARŻA  WROCŁAW 28                       
3          Damian  Wojczyński (wro-s)            17
4          Witold Strzelec (wro-s)         11
18                   

8. LWY AVIA  CZĘSTOCHOWA 21                     
13        Tomasz Szwajorek (lwy-w)   14
14        Braian Charbich (lwy-j)        3
23        Krzysztof Wilk (lwy-k)         4

*****

Mistrzostwa Polski Par Klubowych kat. Weteran:

1. LWY AVIA  CZĘSTOCHOWA 30                     
5          Tomasz Włodarczyk (lwy-w)            8
6          Dominik  Rycharski (lwy-w) 14
17        Tomasz Szwajorek (lwy-w)   8

2. OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP. 28                   
11        Mariusz Małecki (ome-w)     13
12        Dariusz Pilas (ome-w)           15
20       

3. ASEKO UBEZPIECZENIA ORZEŁ  GNIEZNO 25                   
7          Paweł Kozłowski (orz-w)      14
8          Radosław Sieradzki (orz-w)  7
18        Tomasz Wejerowski (orz-w) 4

4. LKS SZAWER  LESZNO 23                   
1          Łukasz Rajewski (ls2-w)       9
2          Jacek Wleklik (ls2-w)                       6
15        Daniel Kubiak (ls2-w)           8

5. ŁABĘDŹ AUTOJAZDA MUSTANG  ŻOŁĘDOWO 18            
9          Arkadiusz Słysz (mus-w)      2
10        Marcin  Szymański (mus-w) 12
19        Adam Łabędzki (mus-gw)     4

6. SZARŻA  WROCŁAW 17                       
3          Arkadiusz Hajost (wro-w)     8
4          Michał Szmaj (wro-w)          9
16       

Zdjęcie: fb Szarża

*****

Mistrzostwa Polski Par Klubowych kat. Młodziezowiec:

1. ASEKO UBEZPIECZENIA ORZEŁ  GNIEZNO 22                               
1          Mikołaj  Menz (orz-mc)                    15
2          Arkadiusz Graczyk (orz-k)               7
11        Michał Menz (orz-k)                         0

2. LKS SZAWER  LESZNO 22                               
9          Mikołaj Michalski (ls1-mc)              14
10        Jakub Ignyś (ls2-mc)                         8
15        Rafał Potoczny (ls1-j)                                   0

3. OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP. 21                              
3          Dawid Lis (ome-j)                             9
4          Igor Domagała (ome-j)                      6
12        Paweł Szkudlarek (ome-k)                6

4. TSŻ SCHOENBERGER  TORUŃ 20                              
5          Szymon Rząd (kas-mc)                     10
6          Bartosz Fryckowski (kas-mc)           0
13        Jakub Sawiński (tsż-mc)                   10

5. AUTOJAZDA MUSTANG  ŻOŁĘDOWO 13                            
7          Radosław Morawiak (mus-mc)         6
8          Kamil Wilbrandt (mus-mc)               3
14        Arkadiusz Pilarski (mus-k)               4

*****

Mistrzostwa Polski Par Klubowych kat. Juniorzy:

1. OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP. 33                   
5          Dawid Lis (ome-j)                 19
6          Igor Domagała (ome-j)          5
17        Paweł Szkudlarek (ome-k)    9

2. TSŻ SCHOENBERGER  TORUŃ 30                  
11        Adrian Olkowski (kas-k)       17
12        Kosma Syrkowski (tsż-j)       13
20                   

3. LKS SZAWER  LESZNO 25                   
3          Rafał Potoczny (ls1-j)                       11
4          Mikołaj Kurpisz (ls1-k)        14
16        Albert Seweryn (ls2-mk)      

4. AUTOJAZDA MUSTANG  ŻOŁĘDOWO 24                 
7          Arkadiusz Pilarski (mus-k)   13
8          Zuzanna Klett (mus-k)          11
18                   

5. ASEKO UBEZPIECZENIA ORZEŁ  GNIEZNO 20                   
1          Arkadiusz Graczyk (orz-k)    10
2          Michał Menz (orz-k) 10
15                   

6. LWY AVIA  CZĘSTOCHOWA 15                     
9          Braian Charbich (lwy-j)        6
10        Krzysztof Wilk (lwy-k)         6
19        Karol  Golis (lwy-mk)           3

Zdjęcie tytułowe: fb Damian Wojczyński