Mimo, iż prezesi klubów 2 Ligi żużlowej w większości są przeciwni transmisjom telewizyjnym z meczów na trzecim froncie polskiego żużla, to i tak najprawdopodobniej takie transmisje będą.

Przez ostatnie dwa sezony mecze 2 ligi pokazywała Motowizja. Kluby na trzecim żużlowym froncie z bezpośrednich relacji z meczów ligowych nie dostają z tego tytułu żadnych pieniędzy. Dodatkowym argumentem przeciw telewizji jest fakt, iż transmisje zabierają kibiców ze stadionów, którzy wolą oglądać mecz w domowym zaciszu.

Jednak, mimo głosów sprzeciwu przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego stwierdził, iż transmisje z meczów 2 Ligi żużlowej będą przeprowadzane. Oprócz argumentu, że trzeci front żużlowy w Polsce nie może popaść w medialny niebyt, Szymański podaje też, że mecze pokazywane w telewizji to dobra reklama dla sponsorów, którzy mogą się podczas transmisji TV zareklamować.

Pod koniec ubiegłego roku ogłoszono konkurs ofert na pokazywanie 2 Ligi żużlowej w telewizji. Na oferty ewentualnych chętnych do nabycia praw telewizyjnych do organizowanych i prowadzonych przez PZM rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo II Ligi Żużlowej w sezonie 2022, oczekuje się w PZM do godz. 12:00, dnia 18 stycznia 2022 r.

Wyboru telewizji, która przeprowadzi transmisje ze spotkań 2 Ligi Żużlowej dokona PZM wg własnego i swobodnego uznania, bez zobowiązań wyboru którejkolwiek ze złożonych w terminie ofert.

Wybrany przez PZM nadawca telewizyjny będzie zobowiązany do przeprowadzenia transmisji „na żywo” z dwóch meczów rozgrywanych w każdej kolejce meczowej rozgrywek w sezonach objętych udzieloną mu na podstawie Umowy licencją w określonych kanałach Oferenta. Przy siedmiu drużynach w polskiej 2 Lidze Żużlowej tylko jeden mecz danej kolejki nie będzie pokazywany w telewizji.

W trakcie transmisji meczów Oferent będzie musiał emitować określoną przez PZM ilość bilboardów sponsorskich (spotów reklamowych).

Oferent musi samodzielnie, na własny koszt i odpowiedzialność wyprodukować sygnał telewizyjny ze wszystkich transmitowanych meczów w minimalnym standardzie: format HD 16/9, dźwięk w standardzie Stereo, oraz co najmniej 8 kamer podczas każdego meczu.