Zapraszamy na kolejny felieton Przemysława Sierakowskiego z cyklu – Piórem Sieraka (https://www.facebook.com/profile.php?id=100084823056532)

No i się porobiło. Ostrovia przyparta do muru niezasłużonymi karami za rzekomy brak szkolenia, wypożycza… najlepszego juniora do WTS, a uzyskane środki przeznaczy na zapłatę nienależnej ze wszech miar daniny. Kuriozum? Mało powiedziane. Ten, który niby nie szkoli oddaje najlepszego z kilku młodzieżowców temu, który „szkoli” jak należy, a nie ma kim jechać(sic!). Czy można wymyślić coś równie absurdalnego? Jestem przekonany, że… tak.

Doceńcie „pomysłowość” marynarek. Jeszcze niejednokrotnie zaskoczą świat swym „geniuszem”. Swoją ścieżką, kawał oprychów w tym PZM. Termin wpłaty upływa dzień wcześniej od posiedzenia Trybunału związku. Jakie to ma znaczenie? Ano takie, iż ukarane kluby (część) odwołały się do Trybunału znacznie wcześniej, nim zapadły decyzje zespołu licencyjnego. Tylko szacowne gremium pod natłokiem obowiązków nie znalazło (nie mogło? nie chciało znaleźć?) czasu, by rozpatrzeć protesty przed terminem zapłaty.

W myśl Regulaminu zaś, odwołanie nie wstrzymuje wykonania decyzji. Moim zdaniem? Przypadek? A gdzieżby. Naturalnie wszystko w majestacie prawa, czytaj – w przewidzianych przepisami datach. Tak żeby nikt nie miał twardego, obiektywnego punktu zaczepienia. A że to skur…two czystej postaci, w białych rękawiczkach, to zupełnie inna para kaloszy. Nie jestem naiwny. W takie „przypadki’ czy też „zbiegi okoliczności” nie wierzę. Nie przesądzam przy tym orzeczenia Trybunału. Może być każde.

Tylko dlaczego dopiero po terminie wpłaty przez kluby? Żeby np. Ostrów zmusić do oddania najlepszego młodzieżowca? A może to „tylko” pokaz siły i wskazanie maluczkim miejsca w szeregu? Jeśli tak, to bawcie się sami w żużel zadufani ignoranci. Co potraficie pokazał niedoszły finał IMP w Krośnie, czy wcześniej „słynny” Złoty Kask w Pile, a to tylko charakterystyczne i najbardziej medialne przypadki (wpadki?) z długiej listy grzechów notabli. Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa? Pora chyba przypomnieć niektórym jaka jest (powinna być) ich rola w tym cyrku.

fot.ilustracyjne – publiczny fb