Klasa „250” to bardzo potrzebne rozgrywki, przeznaczone dla młodych zawodników w wieku 13-16 lat.

Aktualnie zawody w tejże klasie odbywają się już w kilkunastu krajach świata! W Polsce zawody w tej pojemności silników odbywają się na szerszą skalę od około 2 lat, a ilość zawodników oscyluje pomiędzy kilkunastoma a nawet około trzydziestoma, w zależności od tego czy jest to początek sezonu czy koniec.

Po sezonie część zawodników opuszcza tą klasę, przechodząc do „dorosłego żużla” natomiast w jego trakcie przybywają nowi. Taka liczba żużlowców stwarza już możliwości przeprowadzania jakichś zawodów drużynowych.

Niestety na chwilę obecną odbywają się u nas – Puchar Ekstraligi oraz Indywidualny Puchar Polski. Jedna i druga rywalizacja to zawody indywidualne.

Niestety jak na razie nie stworzono żadnej rywalizacji drużynowej – choćby w formie parowej i wielka szkoda! Zawody drużynowe zawsze przyciągają kibiców, gdyż mogą oni kibicować nie pojedynczym żużlowcom lecz swoim klubom.

Należy mieć nadzieję iż rywalizacja par bądź drużyn powstanie w Polsce w najbliższym czasie. Przyczyniłaby się ona do jeszcze większego rozwoju tej bardzo potrzebnej klasy, która jest „pomostem” pomiędzy minispeedwayem a tradycyjną klasą „500”. Oczywiście nie każdy klub miałby jeszcze możliwość wystawienia pary bądź tercetu żużlowców w tejże rywalizacji, jednakże na pewno co najmniej kilka z nich – tak. A pozostałe zespoły byłyby bardziej zmotywowane do szkolenia by taką parę bądź drużynę móc wystawić.