Nie tylko zawodnicy, działacze czy też kibice przygotowują się do nowego sezonu. Modernizację przechodzi Stadion Olimpijski we Wrocławiu. Niedawno przebudowano odwodnienie liniowe na tym obiekcie. Prace trwały już od 6 rano. Okolicę rozświetlały lampy które były zapalone od tych porannych godzin.

Na trybunie wschodniej na sektorze P – „Pod wieżą” znajduje się sektor najbardziej zagorzałych fanów Spartan.

Podczas remontu Stadionu Olimpijskiego wieża zegarowa została odnowiona. Nie wykonano jednak pewnego szczegółu. Na szczycie znajduje się znicz, który obecnie nie działa, gdyż nie ma tam instalacji gazowej. Jak się dowiadujemy ze story tudolnyslask.info: Ogłoszono plan przebudowy zabytkowej wieży zegarowej na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Inwestycja ma na celu przywrócenie jej dawnej świetności oraz wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań.

Inwestycja obejmie szereg prac konserwacyjnych i modernizacyjnych. Priorytetem jest zachowanie autentyczności tej wyjątkowej wieży, ale także dostosowanie jej do współczesnych standardów.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu, z długą historią i bogatym dziedzictwem, nieustannie ewoluuje, zachowując jednocześnie swoje unikatowe cechy. Jednym z najnowszych projektów, który wzbogaci atrakcyjność tego miejsca, jest planowana przebudowa zabytkowej wieży zegarowej – poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

W ramach projektu zabezpieczona zostanie istniejąca struktura, co zapewni jej stabilność na lata. Planowane jest także wprowadzenie nowoczesnych elementów, takich jak instalacja gazowa czy monitoring wizyjny.

Ze względu na wyjątkowy i indywidualny charakter projektu, wciąż trwają prace nad ustaleniem ostatecznego kosztu inwestycji.

Źródło: tudolnyslask.info