Hokeistki na trawie UKS Orient II Łozina to aktualne brązowe medalistki Mistrzostw Polski. Pierwsze mecze obecnego sezonu nie układały się niestety po myśli zespołu który uznać musiał w kilku pierwszych starciach wyższość rywalek.

Przełamanie nastąpiło w domowym meczu (rozgrywanym tradycyjnie jednak we Wrocławiu) z aktualnymi mistrzyniami Polski – zespołem KS Hokej Start Brzeziny rozegranym 16 kwietnia, w którym to drużyna z Łoziny zwyciężyła po karnych zagrywkach 4:3. Wcześniej w zasadniczej części meczu był remis 0:0.

Już tydzień później odbył się natomiast kolejny domowy mecz – tym razem z drużyną UKS SP5 Swarka Swarzędz. W nim zawodniczki z Łoziny także zwyciężyły i także po karnych zagrywkach. Po czterech kwartach meczu był wynik 1:1, rozegrano więc wspomniane zagrywki w których zwyciężyły w stosunku 3:1.

Pomimo tych dwóch zwycięstw drużyna zajmuje nadal ostatnie czwarte miejsce w tabeli 1 Ligi. Wspomniane mecze napawają jednak optymizmem przed fazą play-off wyłaniającą medalistki Mistrzostw Polski i dają nadzieję na wywalczenie jednego z „krążków” DMP.

Wcześniej jednak odbędzie się jeszcze kilka kolejek rundy zasadniczej i klub z Łoziny z pewnością w meczach tych powalczy o kolejne punkty.

Zdjęcie: Paweł Wittchen