Jak co roku przed inauguracją nowego sezonu ligowe zaplanowano sympozjum sędziowskie. Do niedzieli 12 marca można było zgłaszać chęć udziału w tym szkoleniu. Sympozjum obędzie się w niedzielę 19.03.2023, o godz. 11:00, w Ostrowie Wlkp.

Treść komunikatu ze strony PFKS (http://pfks.blogspot.com/2023/03/komunikat-zarzadu-pfks-dotyczacy.html):

Informujemy, żeby nie było żadnych niedomówień ani kombinacji, że stanowisko Zarządu oraz Kolegium Sędziowskiego jest następujące: 

Pisząc o możliwości przeszkolenia w innym terminie, mamy na myśli, że WYJĄTKOWO komuś może nie pasować ten termin, ale nie wyobrażamy sobie żeby pewnych twarzy tam nie zobaczyć, a już na pewno dotychczasowych sędziów. Jeśli zakładamy, że przyszłych sędziów ma być w Polsce 30, to na sympozjum interesuje nas nie mniejsza liczba niż 25 osób do przeszkolenia. Na spotkaniu będzie kładziony mocny nacisk na pracę indywidualną, pod dużą presją i z nowymi wytycznymi, które będą obowiązywać od sezonu 2023. 

Całe Kolegium Sędziowskie przygotowuje się do tego szkolenia z pełnym zaangażowaniem i jeżeli chcemy coś zmienić w kwestiach sędziowskich, a przecież całe środowisko speedrowerowe wypowiadało się, że tego chce, to każdy ośrodek w Polsce powinien być mocno zainteresowany tematem i wysłać swoich sędziów na to spotkanie.

Jeśli będzie trzeba, to jesteśmy w stanie zrobić czarną listę osób, które uprawnień nie dostaną, bez pojawienia się na sympozjum. Nie chcemy oczywiście tego robić, bo liczymy na pełną współpracę klubów w tej kwestii.

Speedrower nauczył nas na przestrzeni ostatnich lat, żeby przestać szukać kompromisów, bo potem mamy produkt byle jaki, byle sobie był, bo po co coś zmieniać jak już sobie powstało. Jeśli mamy za coś odpowiadać jako Zarząd i Kolegium Sędziowskie, to nie będziemy pozwalać na bylejakość. I tego będziemy się trzymać.

Prosimy zatem o podejście do tego tematu bardzo sumiennie, żebyśmy w przyszłości mogli sobie powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko i jesteśmy dumni z naszych sędziów.