Wczorajsza informacja o wycofaniu Filu-Bud Szarży II Wrocław z rozgrywek CS Superligi wywołała ogromne poruszenie w całym środowisku cycle-speedwaya. Nie tylko w mediach społecznościowych Szarży Wrocław mogliśmy przeczytać bardzo groźnie brzmiący komunikat, za którym jak się domyślamy stał prezes rateli Adrian Kocur:

Z wielką przykrością informujemy o wycofaniu FiLU-BUD Szarży II Wrocław z rozgrywek CS Superliga w sezonie 2021. Z trudem było nam podjąć tą decyzje, jednak dla dobra całej sytuacji lepiej jest to zrobić teraz niż w trakcie sezonu. Z poważaniem, Zarząd Klubu.

Niektórzy, biorąc pod uwagę datę ukazania się tego komunikatu, uważali że jest to żart primaaprilisowy. Inni brali to co przeczytali na poważnie. W tym drugim przypadku byłaby to pierwsza porażka prezesa Szarży Adriana Kocura, który do tej pory nie zwykł przegrywać. Redakcja Na wirażu usiłowała skontaktować się z Zarządem Szarży jednak w dniu wczorajszym było to niemożliwe.

Dziś na szczęście ukazało się sprostowanie klubu:

Informacja o wycofaniu Filu-Bud Szarży II Wrocław, oczywiście była żartem z okazji 1 kwietnia.😉 Już dzisiaj kolejny etap przygotowań do inauguracji sezonu.

Już dziś o godzinie 19:30, na torze Szarży przy ul. Krajewskiego 1, zaplanowano wewnętrzny turniej par rateli. W zawodach wezmą udział zawodnicy zarówno pierwszej jak i drugiej drużyny Wrocławian. W turnieju wystartują min. przedstawiciele rodziny Packów, Mateusz Ślęzak, Bartosz Matuszek, Witold Strzelec, czy wracający na tor Michał Szmaj menadżer pierwszej drużyny rateli. Na torze ujrzymy również zawodnika dawno nie oglądanego podczas wyścigów na torze.

Zapowiadają się nie lada emocje. Na K1 pojawi się również Wiktor Czerwiński, którego wczorajsza informacja w mediach społecznościowych o odnowieniu się kontuzji ręki, była także żartem primaaprilisowym.

W ten weekend z okazji Świąt Wielkanocnych, nie zaplanowano już treningów.

Kolejne przedsezonowe sparingi Szarży:

Dużo więcej dziać się będzie w przyszły weekend. W piątek 9 kwietnia późnym wieczorem do Wrocławia zawita Harpagan Zielona Góra, która zmierzy się z Filu-Bud Szarżą II Wrocław. Wszystko wskazuje, że gościnnie z pierwszego składu w ten mecz wskoczą Paweł Szkudlarek i Wiktor Czerwiński.

Dwa dni później, czyli 11 kwietnia będziemy świadkami dwóch spotkań sparingowych. Najpierw o godz. 12.00 druga ekipa rateli zmierzy się z Omegą Ostrów Wielkopolski.
Dwie godziny później o 14.00 czeka nas bardzo interesujący mecz. Hydro-Bud Szarża Wrocław podejmie na swoim torze wicemistrzów Polski – drużynę Aseko Orła Gniezno.

Obecnie ratele mają wolny termin w przyszłą sobotę 10 kwietnia. Wiadomo już jednak, że jeśli ekipa z Gniezna w tym dniu nie pojedzie na sparing z Drwęcą do Kaszczorka to Szarża I zjawi się tego dnia w pierwszej stolicy Polski.