Już jutro i pojutrze 1 i 2 października odbędą się w Toruniu dwie ostatnie rundy tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix.

O tytuł rywalizują ze sobą dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik oraz Drużynowy Mistrz Polski ze Spartą Wrocław Artem Łaguta. Obecnie to Rosjanin o jeden punkt wyprzedza Polaka.

Znane są nazwiska zawodników, którzy uzupełnią skład ostatnich turniejów SGP. Z dziką kartą w Toruniu wystartuje Paweł Przedpełski, zawodnik miejscowego Apatora. 1 i 2 października wystąpi z numerem 16 na plastronie.

W PGE Ekstralidze żużlowiec zajął 16 miejsce w klasyfikacji indywidualnej ze średnią 1.909 pkt./bieg.

Dla Polaka dwie ostatnie tegoroczne rundy SGP w jego rodzinnym mieście będą doskonałym przetarciem przed rywalizacją o tytuł najlepszego żużlowca globu w przyszłym sezonie. Paweł Przedpełski 21 sierpnia wygrał GP Challenge w słowackiej Żarnovicy i w sezonie 2022 będzie pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Awans do SGP 2022 na Słowacji wywalczyli również Max Fricke i Patryk Dudek.

Przedpełski ostatni raz wystąpił w SGP w Toruniu w 2017 r. Wówczas startując z dziką kartą awansował do półfinału i zdobył 10 punktów GP.

Skład eWinner Toruń SGP of Poland uzupełniają rezerwowi: z numerem 17 wystąpi Krzysztof Lewandowski a z 18 Karol Żupiński. Obaj zawodnicy startują w barwach Apatora Toruń jako zawodnicy młodzieżowi.

Początek zawodów w oba dni 1 i 2 października o godzinie 19:00.