Już dnia 24 września w holenderskim Roden odbędą się zawody Long Track of Nations 2023 a więc finał światowej „drużynówki” na długim torze. Na starcie ujrzymy 7 reprezentacji. Po zaledwie jednym roku formuła zawodów uległa zmianie na wcześniejszą – w sezonie 2022 drużyny składały się z 2 zawodników oraz 1 rezerwowego, w tym sezonie powrócono do dawnego systemu z 3 zawodnikami oraz 1 rezerwowym w każdej drużynie.

Sześcioosobowe biegi ponownie odbywać się będą z udziałem po 3 zawodników z każdego kraju. Niestety w tym roku nie wystartuje reprezentacja Polski która zadebiutowała w rywalizacji w minionym sezonie zajmując (w składzie Stanisław Burza, Marcin Sekula, Adam Skórnicki) 7 lokatę wśród 8 startujących.

Tytułu Drużynowych Mistrzów Świata bronić będą Niemcy którzy będą z pewnością jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa. Skład zawodów będzie raczej dość wyrównany i wydaje się iż realne szanse na złote medale mieć będzie większość uczestników finału. Na pewno „na papierze” oprócz naszych zachodnich sąsiadów mocni będą przede wszystkim Brytyjczycy a także gospodarze, Francuzi i Duńczycy.

Lista startowa zawodów: (za: fim-moto.com)
Czechy
1. Josef Franc
2. Hynek Stichauer
3. Jan Macek

Dania
4. Kenneth Kruse Hansen
5. Jacob Bukhave
6. Tobias Thomsen
rezerwowy: 23. Morten Qvistgaard

Finlandia
7. Tero Aarnio
8. Henri Ahlbom
9. Jesse Mustonen
rezerwowy: 24. Topi Mustonen

Niemcy:
10. Martin Smolinski
11. Eric Riss
12. Jörg Tebbe
rezerwowy: 25. Stephan Katt

Francja:
13. Gaétan Stella
14. Mathias Trésarrieu
15. Jordan Dubernard
rezerwowy: 26. Steven Labouyrie

Wielka Brytania:
16. Chris Harris
17. Andrew Appleton
18. Zach Wajtknecht
rezerwowy: 27. Paul Hurry

Holandia:
19. Romano Hummel
20. Dave Meijerink
21. Jannick de Jong
rezerwowy: 28. Mika Meijer

Zdjęcie: Kris