Już w najbliższą sobotę dnia 24 czerwca na trawiastym torze we francuskim La Réole odbędą się zawody Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na długim torze.

Na starcie ujrzymy ponad 20 zawodników z których 4 najlepszych awansuje do przyszłorocznego cyklu. Trudno wskazać zdecydowanych faworytów do awansu – w turnieju wystąpi wielu uczestników tegorocznego cyklu IMŚ i stawka jest niewątpliwie mocna. Oprócz czołowej czwórki z sobotnich zawodów stawkę przyszłorocznych IMŚ stanowić będzie 7 najlepszych zawodników z tegorocznego cyklu oraz 3 uczestników którym przyznane będą „dzikie karty”.

Wielka szkoda, iż na starcie nie ujrzymy ani jednego reprezentanta Polski, oby w przyszłości sytuacja uległa zmianie. Po zakończeniu kariery przez Stanisława Burzę trudno stwierdzić czy nasz long track będzie się nadal rozwijał. Na chwilę obecną pozostał nam Marcin Sekula, być może jeździć będzie także Mateusz Pacek który był rezerwowym podczas rundy IMŚ w Ostrowie Wielkopolskim. Niewykluczone iż pojawi się jeszcze ktoś inny lecz czas pokaże czy tak będzie.

Lista startowa zawodów(za: fim-moto.com):
1.Paul Cooper (Wielka Brytania)
2.Max Dilger (Niemcy)
3.Jordan Dubernard (Francja)
4.Josef Franc (Czechy)
5.William Kruit (Holandia)
6.Chris Harris (Wielka Brytania)
7.Stephan Katt (Niemcy)
8.Dave Meijerink (Holandia)
9.Daniel Spiller (Niemcy)
10.Tero Aarnio (Finlandia)
11.Andrew Appleton (Wielka Brytania)
12.Mika Meijer (Holandia)
13.Jake Mulford (Wielka Brytania)
14.Gaétan Stella (Francja)
15.Kenneth Kruse Hansen (Dania)
16.Michael Härtel (Niemcy)
17.Mathias Trésarrieu (Francja)
18.Henri Ahlbom (Finlandia)
19.Hynek Stichauer (Czechy)
20.Jacob Bukhave (Dania)
21.Steven Labouyrie (Francja)
22.Gabriel Dubernard (Francja)

*****

PS. Najprawdopodobniej w systemie kwalifikacyjnym zaszły zmiany w stosunku do lat ubiegłych i z zawodów bezpośredni awans do cyklu uzyska aż 5 zawodników, natomiast w mistrzostwach utrzyma się 6 a nie 7. Autor tekstu przeprasza za nieścisłość.