Trzeciego września na Moto Arenie w Łodzi odbędzie się trzecia i przedostatnia runda tegorocznej rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika Europy. Przypomnijmy, iż w tegorocznej rywalizacji bardzo dobrze spisują się Polacy. W pierwszej szóstce cyklu po dwóch rozegranych rundach mamy wszystkich czterech Polaków startujących w tym roku jako stali uczestnicy tej rywalizacji.

Prowadzi Janusz Kołodziej z 29 pkt, a drugi jest Patryk Dudek, który ma 26 punktów. Po 25 oczek mają Duńczycy Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Bartosz Smektała ma 18 punktów, a Piotr Pawlicki 16. Przypomnijmy, iż pierwsza piątka tegorocznego cyklu ma zagwarantowany udział w rywalizacji o najlepszego żużlowca Europy w przyszłym sezonie.

Lider cyklu TAURON Speedway Euro Championship, Janusz Kołodziej, na konferencji prasowej przed trzecią rundą tej rywalizacji powiedział:
– Zrobię wszystko, żeby być tutaj w Łodzi jak najwyżej. Co prawda nie miałem nigdy okazji tu startować. Do tej pory byłem zaledwie raz na Moto Arenie, gdy startował tu Ernest Koza. Poza tym, nie wiem za dużo o tej nawierzchni. Będę musiał sobie obejrzeć kilka meczów stąd, by mniej więcej zobaczyć, jak najlepiej się tu poruszać. Z pewnością jest jakaś presja związana z tym, że jestem liderem cyklu, ale kiedy jest kilka rund, to lepiej mieć zapas punktowy – nawet mały, niż cały czas gonić.

Leon Madsen wylosował pierwszy numer startowy na trzecią rundę TAURON Speedway Euro Championship 2022, która odbędzie się 3 września w Łodzi.

Poznaliśmy całą listę startową przedostatniego finału tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy w Łodzi. Dziką kartę na te zawody otrzymał będący ostatnio w świetnej formie Kacper Woryna. W tym sezonie już w pierwszym turnieju SEC wychowanek ROW-u startował z dziką kartą w Rybniku. Rezerwowymi będą: Marcin Nowak z miejscowej drużyny H. Skrzydlewska Orzeł Łódź oraz zdolny junior Arged Malesa Ostrów, Jakub Krawczyk

Na Moto Arnie, już w pierwszym wyścigu zobaczmy zwycięzcę TAURON SEC 2018, Leona Madsena. W początkowej fazie zawodów dojdzie do starć m.in. Mikkela Michelsena z Patrykiem Dudkiem, czy zwycięzcy SGP w Cardiff, Daniela Bewleya z Indywidualnym Mistrzem Europy z 2017 roku, Andzejsem Lebedevsem.

Lista startowa 3 finału SEC 03.09.br w Łodzi:
1. Leon Madsen (Dania)
2. Piotr Pawlicki (Polska)
3. David Bellego (Francja)
4. Rasmus Jensen (Dania)
5. Mikkel Michelsen (Dania)
6. Adam Ellis (Wielka Brytania)
7. Oliver Berntzon (Szwecja)
8. Patryk Dudek (Polska)
9. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
10. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
11. Vaclav Milik (Czechy)
12. Dimitri Berge (Francja)
13. Bartosz Smektała (Polska)
14. Kacper Woryna (Polska) Dzika Karta
15. Kai Huckenbeck (Niemcy)
16. Janusz Kołodziej (Polska)
Rezerwowi:
17. Marcin Nowak (Polska)
18. Jakub Krawczyk (Polska)

Bilety na trzecią rundę TAURON SEC 2022, która odbędzie się 3 września w Łodzi są dostępne na ebilet.pl. 

Organizacja III rundy Speedway Euro Championship w Łodzi jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Sponsorem tytularnym cyklu jest firma TAURON, a sponsorem głównym, LOTTO.