Za nami eliminacje do ME Pań i Panów. Turnieje w Dublinie zakończyły się 21VIII i mogliśmy na łamach Polskiego hokeja na trawie przeczytać o miejscu trzecim naszych pań co jest niewątpliwym sukcesem !!!

W turnieju wzięły udział reprezentacje (tu podaję kolejność na zakończenie turnieju) Irlandia, Czechy, Polska, Turcja. Dla osób, które o trawiastym nie wiedzą nic seniorska liga Pań to na chwile obecną 4 zespoły czyli minimum rozgrywek.

W sezonie 2021/2022 wystartowało 5 zespołów w międzyczasie LKS Rogowo wycofał się z gry. Natomiast w sezonie 2022/2023 nie zobaczymy zespołu U.K.H.T. Ósemka Tarnowskie Góry (od 2022 roku UKS Ósemka zmiana nazwy). Rozgrywki seniorek tego sezonu ratuje UKS SP5 Swarek Swarzędz zgłaszając drużynę do rozgrywek ligowych.

Na fejsie Swarka znajdziemy informacje: Dołącz DO NAS Walcz i Walcz O Najwyższe Cele. Ogłaszamy nabór do drużyny Juniorek i Seniorek. Pozostańmy przy UKS SP 5 Swarek Swarzędz. W kategorii juniorów sezonu 2021/2022 to Mistrz Polski. Niestety w sezonie 2022/2023 obrońca tytułu nie wystawił drużyny do rozgrywek w tej kategorii wiekowej. I pozostając jeszcze przy trawiastym Pań terminarzu rozgrywek Juniorek (na dzień 23 VIII godz.9,35 ) jeszcze nie ma !! Czyżby kłopoty ze skompletowaniem odpowiedniej ilości zespołów?!

Teraz czas na występ Panów w Hiszpanii – miejsce 4 i to oddaje w pełni miejsce naszego trawiastego w Europie To były rozgrywki na poziomie drugim. Oto kolejność zawodów: Hiszpania, Czechy, Portugalia, Polska. I można by było przejść nad tym do porządku dziennego gdyby nie mały, tyciusi , tyciusieńki fakt. O Panach cisza …Wstydliwy temat (zaznaczam 23 VIII godz.9,35 – przesyłam wtedy pisanko do redakcji). To oczywiście od lat najgorszy wynik naszej reprezentacji.

Powtórzę miejsce w pełni oddające poziom naszego Hokeja na trawie. Przed nami rozgrywki 2022/2023. Co przyniosą? Jedno jest pewne! Liga wystartuje 10IX 2022r.

Ze sportowym pozdrowieniem Mariusz Stypczyński