Już w najbliższy weekend – dnia 23 oraz 24 marca w niemieckim Inzell odbędą się dwie pierwsze (z czterech zaplanowanych) rundy tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Wydaje się iż głównymi faworytami rywalizacji (w Inzell jak i w całych mistrzostwach) będą – broniący złotego medalu z roku 2023 Szwed Martin Haarahiltunen oraz austriacki weteran Franky Zorn.

Dla Skandynawa będą to pierwsze zawody w sezonie gdyż uległ on kontuzji na treningu na początku „lodowego sezonu”, jego forma będzie więc pewną zagadką lecz wydaje się bardzo prawdopodobne iż jego poziom sportowy w Inzell będzie wysoki, tym bardziej iż zawodnik już od jakiegoś czasu trenuje. Zorn natomiast w wielkim stylu zwyciężył w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Europy. Przypomnijmy iż trzecia oraz czwarta – finałowa runda IMŚ  2024 odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia w holenderskim Heerenveen. Wówczas poznamy kolejnego złotego medalistę IMŚ.

Wielka szkoda iż światowy czempionat składa się z zaledwie 4 zawodów, nie rozgrywa się ponadto już od kilku lat Drużynowych Mistrzostw Świata. Oby istniejący stan rzeczy uległ z czasem zmianie gdyż tak mała liczba zawodów na najwyższym szczeblu nie jest niewątpliwie korzystna dla popularności ice speedwaya na świecie.

Lista startowa finałów IMŚ na lodzie w Inzell, 23-24 marca 2024: