Już w najbliższy weekend zainauguruje tegoroczne rozgrywki Polska Liga Podnoszenia Ciężarów. W rozgrywkach 1 Ligi wystąpi 10 drużyn, podzielonych na 2 pięciozespołowe grupy. W 2 Lidze wystąpi 6 zespołów – po 2 w każdej trzyzespołowej grupie.

W najwyższej klasie rozgrywkowej w każdej z grup kluby rozegrają po 4 mecze (2 u siebie i 2 na wyjeździe). Po 2 najlepsze zespoły z każdej z grup rozegrają 1 mecz półfinałowy. Zwycięzcy półfinałów rozegrają 1 mecz o złoty medal ligi, przegrani – 1 mecz o brązowy medal. Cztery najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej rozegrają więc aż 6 meczów w sezonie. Drużyny z miejsc 4-5 w grupach rozegrają 1 mecz o utrzymanie w lidze (piąte zespoły z grup z czwartymi zespołami z innej grupy). Przegrani z tych meczów spadają z ligi a ich miejsce w sezonie 2023 zajmą 2 najlepsze drużyny z 2 Ligi.

Zespoły składać się będą z 6 zawodników, zwycięzca meczu zdobywa 2 punkty, przegrany nie otrzymuje punktów. W 2 Lidze zespoły rozegrają po 2 mecze w grupach (1 domowy i 1 wyjazdowy), najlepsze 2 drużyny z grup rozegrają 1 mecz o awans do 1 Ligi (1 drużyna z grupy z 2 z innej grupy).

Zapowiedzi oraz wyniki ligi ciężarowej śledzić można na stronie www.pzpc.pl , czyli oficjalnej stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Niestety w tegorocznej lidze nie wystąpią Budowlani Opole – klub który w ostatnich latach każdego roku zdobywał złoty medal DMP. Zawody ciężarowe są na żywo bardzo widowiskowe i na pewno warto udać się na któryś z meczów na które wstęp jest całkowicie bezpłatny!

W najbliższy weekend odbędą się następujące mecze:
1 Liga:
Grupa północna:
LKS Budowlani Całus Kucera Logisticks Group – UKS Lotnik Warszawa (26.02 – godz.14.00)
MGLKS Tarpan Mrocza – Explosion Impuls Club Warszawa (26.02 – godz.14.00)
Pauzuje: Zawisza Bydgoszcz
Grupa południowa:
MAKS Tytan Oława – KS Raszyn (26.02 – godz. 15.00)
KPC Górnik Polkowice – GKS Andaluzja Piekary Śląskie (26.02 – godz.14.00)
Pauzuje: UMLKS Radomsko

2 Liga:
grupa południowa:
Olimpijczyk Łuków – GKS Zamek Gołańcz (26.02 – godz.14.00)
Pauzuje: KKS Husaria Lubraniec
grupa północna:
AKS Floorlux Police – LKS Gryf Więcbork (27.02 – godz.14.00)
Pauzuje: Pionier Szczecin