Już 18 maja w niemieckim Herxheim odbędzie się pierwsza runda tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Cykl składać się będzie z 6 rund. Obiekt w Herxheim ma 963 metry długości – jest więc nawet jak na long track długi.

Do faworytów cyklu należy zaliczyć Holendra – Romano Hummela, Brytyjczyków – Zacha Wajtknechta oraz Krisa Harrisa a także Niemców – Martina Smolinskiego i Lukasa Fienhage. Każdy zawodnik z wymienionej piątki jest w stanie zdobyć mistrzostwo, wszystko jednak oczywiście zweryfikuje tor. Głównym faworytem mistrzostw wydaje się być chyba jednak Hummel.

Szkoda, iż z tegorocznej rywalizacji wycofał się złoty medalista z roku poprzedniego – Francuz Mathieu Trésarrieu, gdyż z jego udziałem walka o najwyższe laury byłaby jeszcze bardziej zacięta a stawka uczestników jeszcze mocniejsza. Warto wspomnieć iż w tegorocznym cyklu tradycyjnie odbędzie się jedna z rund w Polsce przy czym tym razem nie będzie to na obiekcie rzeszowskim lecz w Ostrowie Wielkopolskim.

Umiarkowanie cieszyć może ilość rund IMŚ – jest ich tak jak w roku poprzednim 6, szkoda jednakże, iż w zaledwie 3 krajach. Tegoroczne mistrzostwa zapowiadają się niewątpliwie ciekawie i z całą pewnością warto obejrzeć na żywo polską rundę lub jak ktoś ma możliwość którąś z zagranicznych.

W Herxheim wystąpią wszyscy stali uczestnicy cyklu a także – z „dziką kartą” reprezentant gospodarzy Daniel Spiller. Rezerwowymi będą także oczywiście Niemcy – Jörg Tebbe oraz Mario Nidermeier.

Uczestnicy cyklu IMŚ 2023:
Zach Wajtknecht – Wielka Brytania
Chris Harris – Wielka Brytania
Lukas Fienhage – Niemcy
Romano Hummel – Holandia
Theo Pijper – Holandia
Kenneth Kruse Hansen – Dania
Jacob Bukhave – Dania
Stephan Katt – Niemcy
Hynek Štichauer – Czechy
Martin Smolinski – Niemcy
Josef Franc – Czechy
Max Dilger – Niemcy
Mika Meijer – Holandia
Gaétan Stella – Francja
Rezerwowi:
Martin Malek – Czechy
Tero Aarnio – Finlandia
Dave Meijerink – Holandia
Mathias Trésarrieu – Francja
Jake Mulford – Wielka Brytania

Terminarz IMŚ na długim torze:
18 maja – 1. runda, Herxheim (Niemcy)
17 czerwca – 2. runda – Ostrów Wielkopolski (Polska)
13 lipca – 3. runda – Marmande (Francja)
20 sierpnia – 4. runda – Scheessel (Niemcy)
2 września – 5. runda – Morizès (Francja)
17 września – 6. runda – Mühldorf (Niemcy)

Inne zawody rangi MŚ 2023 w long tracku:
24.06 – Challenge IMŚ (La Réole, Francja)
24.09 – Long Track of Nations (Roden, Holandia)