Już dziś, dnia 14 maja w Chelmsford odbędą się kwalifikacje mistrzostw Wielkiej Brytanii na trawie w popularnej klasie GT140. Zawody pierwotnie miały być rozegrane 21 maja w Fenland lecz nastąpiła zmiana lokalizacji. Na starcie stanie 19 zawodników z czego 10 oraz 2 rezerwowych uzyska awans do wielkiego finału, w którym rozstawionych będzie 20 uczestników.

W zawodach finałowych które zaplanowane są na dzień 9 lipca w Helsby wystąpi więc 30 zawodników oraz 2 rezerwowych. Tegoroczna rywalizacja jest pierwszą edycją oficjalnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii na trawie w klasie GT140 a rozstawiona dwudziestka zawodników zostanie nominowana na podstawie wyników zawodów towarzyskich z poprzednich kilku sezonów.

Rozgrywanie oficjalnych krajowych mistrzostw może jeszcze bardziej przyczynić się do rozwoju tych wyścigów „na wyspach”. Klasę GT140 uprawiają zarówno młodzi jeźdźcy jak i motocykliści którzy przekroczyli pięćdziesiąty a nawet sześćdziesiąty rok życia.

Wielkim atutem GT140 jest niski koszt uprawiania tych wyścigów, dzięki czemu są one uprawiane przez dużą liczbę zawodników w Wielkiej Brytanii. Wracając do rywalizacji – znamy listę startową kwalifikacji.

Lista 20 zawodników rozstawionych w finale zostanie jeszcze ogłoszona.

Lista startowa zawodów w Chelmsford:
Ellie Wilding
Rob Bradley
Thomas Wilding
Connor Sargeant
Mark Woods
Phil Martin
Barry Joyce
Max Broadhurst
Mark Headling
Kevin Gwillam
Jake Mulford
Freddie Wood
Chris Still
Alex Ketteringham
Nathan Alder
Duncan Burton
Archie Palmer
Mark Collins
Mark Chessell

PS.Dziękuję Panu Trevorovi Stewardowi za pomoc w napisaniu tegoż tekstu.