Już dnia 20 sierpnia w niemieckim Scheessel odbędzie się 4 tegoroczna runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Tegoroczny cykl składa się z 6 rund. Klasyfikacja przejściowa mistrzostw prezentuje się bardzo ciekawie.

Liderem jest Brytyjczyk Chris Harris który zgromadził 52 punkty, na drugim miejscu z zaledwie 1 punktem straty plasuje się Niemiec Martin Smolinski a na trzecim miejscu kolejny Brytyjczyk Zach Wajtknecht z 49 punktami. Walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata zapowiada się więc wręcz pasjonująco.

Obiekt z Scheessel ma aż 1 kilometr długości. Wracając do tercetu liderów cyklu – tylko jeden z nich był dotychczas Indywidualnym Mistrzem Świata, a jest nim Smolinski, który triumfował w roku 2018. Na pewno słabszy ewentualny występ w niedzielę któregoś z tych zawodników mocno zmniejszy jego szanse na mistrzostwo – 2 turnieje to może być już zbyt mało by odrobić straty.

W sezonie ubiegłym w rundzie IMŚ w Scheessel piąte miejsce zajął Wajtknecht, dopiero dziewiąty był Harris natomiast Smolinski nie startował. Obaj Brytyjczycy zaprezentowali się więc poniżej oczekiwań, zwłaszcza Harris.

Lista startowa zawodów: (za: baansportfansite.nl)
63. Dave Meijerink (Holandia)
333. Kenneth Kruse Hansen (Dania)
125. Lukas Fienhage (Niemcy)
666. Romano Hummel (Holandia)
37. Chris Harris (Wielka Brytania)
42. Stephan Katt (Niemcy)
84. Martin Smolinski (Niemcy)
115. Theo Pijper (Holandia)
444. Josef Franc (Czechy)
44. Tero Aarnio (Finlandia)
54. Mika Meijer (Holandia)
79. Jacob Bukhave (Dania)
109. Zach Wajtknecht (Wielka Brytania)
86. Hynek Stichauer (Czechy)
15. Erik Riss (Niemcy)
rezerwowi:
16. Jörg Tebbe (Niemcy)
17. Fabian Wachs (Niemcy)

Zdjęcie: kris