W sobotę, dnia 26 czerwca odbędzie się w Polkowicach Indywidualny Puchar Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Zawody te organizowane są od kilku lat i walczą w nich rokrocznie czołowi polscy sztangiści, bez podziału na wagi.

Końcowa klasyfikacja zawodów ustalana jest co roku na podstawie zgromadzonych punktów Sinclaira (decyduje nie tylko dźwignięty ciężar, lecz także waga zawodnika, w założeniu każdy startujący niezależnie od wagi ciała ma te same szanse na sukces). Wystąpi aż 14 zawodników z czego aż 6 z klubu Budowlani Opole.

Tak duża ilość Opolan nie jest przypadkowa, klub ten od wielu lat dominuje w naszym kraju, co roku zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Polski. Faworytem rywalizacji wydaje się być Arkadiusz Michalski, który jest aktualnie największą gwiazdą polskich ciężarów z szansami nawet na medal olimpijski w Tokio, choć zdobycie go nie będzie sprawą łatwą – Igrzyska Olimpijskie to najwyższy światowy poziom a kilku sztangistów ma „na papierze” większe szanse od Polaka na któryś z „krążków”.

W zawodach zobaczymy zarówno weteranów, takich jak choćby Krzysztof Zwarycz, jak i młodych zawodników jak choćby Kacper Urban, zawodnik czyniący stałe postępy, którego poziom sportowy systematycznie rośnie i jest wielce prawdopodobne iż polska sztanga mieć będzie z niego wiele pociechy w przyszłości. Indywidualny Puchar Polski to z całą pewnością bardzo potrzebne zawody, dodatkowa możliwość konfrontacji krajowej czołówki.

Na pewno warto będzie udać się do hali w Polkowicach by obejrzeć rywalizację lub obejrzeć ją poprzez transmisję internetową, która jest planowana. Start zawodów ustalono na godzinę 16.00 a odbędą się one w hali przy ulicy Hubala 3.

Dotychczasowi zwycięzcy:
2015 – Bonk Bartłomiej – 439,69 pkt
2016 – Zieliński Tomasz – 441,59 pkt
2017 – Michalski Arkadiusz – 413,68 pkt
2018 – Skulimowski Mateusz – 383,60 pkt
2019 – Adamus Bartłomiej – 401,03 pkt
2020 – Adamus Bartłomiej – 403,19 pkt

Lista startowa zawodów: Kacper Urban (KS Budowlani Opole) Konrad Łazuga (MOK Terespol) Bartosz Kocyło (KPC Górnik Polkowice) Patryk Bęben (CLKS Mazovia Ciechanów) Mateusz Skulimowski (KS Budowlani Opole) Krzysztof Zwarycz (KS Budowlani Opole) Patryk Sawulski (MSS Gryf Sanok) Daniel Kołecki (KPC Górnik Polkowice) Marcin Izdebski (KS Budowlani Opole) Igor Osuch (LKS Horyzont Mełno) Olaf Pasikowski (KS Budowlani Opole) Arsen Kasabijew (MGLKS Tarpan Mrocza) Bartłomiej Adamus (CWZS Zawisza Bydoszcz) Arkadiusz Michalski (KS Budowlani Opole).