W internecie pojawiła się informacja, iż w sobotę dnia 1 lipca na torze „Mini Speedway” w podwrocławskich Przecławicach odbędą się zawody we flat tracku. Polscy kibice będą więc mieli możliwość obejrzenia na żywo tych ciekawych wyścigów popularnych w wielu krajach Europy a także oczywiście w Stanach Zjednoczonych, skąd sport ten się wywodzi.

Na chwilę obecną trudno stwierdzić kto wystartuje w zawodach, dotychczas kraj nasz posiadał zaledwie jednego zawodnika – Łukasza Bujniewicza o którym nasza redakcja wielokrotnie pisała. Bujniewicz był nawet w sezonie ubiegłym stałym uczestnikiem cyklu Mistrzostw Świata we flat tracku zajmując 27 miejsce.

Oto co na temat zbliżającej się rywalizacji przekazał nam sam zawodnik:

Bardzo mnie cieszy, że zwiększa się zainteresowanie dyscypliną. Flat track z pozoru może wydawać się nudny lecz nie spotkałem się jeszcze by ktoś spróbował i nie „złapał zajawki”. Organizacja zawodów nawet na małych obiektach jest świetną inicjatywą i przede wszystkim pozwala zawodnikom oswoić się z jazdą w większej grupie i kontrolą linii przejazdu.

Oby zawody w Przecławicach przyczyniły się do rozwoju tego rodzaju wyścigów w Polsce. Tor ma około 160 metrów długości, jest mimo to dość szeroki. W godzinach 11.00 – 14.30 zaplanowano treningi zawodników, natomiast od godziny 15.00 do 16.00 – wyścigi.

Autor tekstu nie odpowiada za ewentualne zmiany godzin zawodów lub ich odwołanie – prosimy o śledzenie informacji na temat zawodów w internecie w celu ich zweryfikowania.