Już w najbliższy czwartek, dnia 26 maja wszystkich fanów long tracku na świecie czeka wielkie wydarzenie. W tym dniu na niemieckim torze w Herxheim odbędą się zawody Long Track of Nations a więc nic innego jak światowa „drużynówka” na długim torze.

Wśród 8 startujących ekip po raz pierwszy ujrzymy biało-czerwonych co jest bardzo ważnym wydarzeniem w historii polskiego long tracku. Nasz kraj reprezentować będą: Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki w roli rezerwowego. W każdym biegu ujrzymy po 6 zawodników – po 2 z poszczególnych krajów.

Trzymajmy bardzo mocno kciuki za Polaków by w stawce znacznie bardziej doświadczonych rywali poczynali sobie jak najlepiej na bardzo długim 964 metrowym torze w Herxheim. W poprzednich 2 sezonach z powodu pandemii zawody odwołano, kibice long tracku są więc tym bardziej spragnieni drużynowej rywalizacji.

Trudno wskazać zdecydowanego faworyta zawodów. W walce o medale powinni się liczyć gospodarze oraz Holendrzy, Brytyjczycy, Francuzi i Duńczycy.

Oto co powiedział nam na temat startu Polski Marcin Sekula:

Cieszę się niezmiernie że mogę być częścią polskiej drużyny w long tracku. Bardzo się cieszę na te zawody. Jest to dla mnie mega wyróżnienie. Jest to na pewno, tak jak mówiłem w tamtym roku inna dyscyplina (niż klasyczny żużel – przyp.red.). Po starcie w Mariańskich Łaźniach uczę się nadal tej dyscypliny i chciałbym ją uprawiać nadal z jakimiś osiągnięciami, wiadomo. Trzeba trenować na długich torach – od 800 metrów wzwyż bo jest to totalne odzwierciedlenie długich torów.

Lista startowa zawodów:
Francja:
1 Mathieu Trésarrieu
2 Stéphane Trésarrieu
17 Mathias Trésarrieu

Wielka Brytania:
3 Chris Harris
4 Zach Wajtknecht
18 James Shanes

Holandia:
5 Theo Pijper
6 Romano Hummel
19 Dave Meijerink

Polska:
7 Stanisław Burza
8 Marcin Sekula
20 Adam Skórnicki

Czechy:
9 Martin Malek
10 Hynek Stichauer
21 Josef Franc

Niemcy:
11 Erik Riss
12 Lukas Fienhage
22 Max Dilger

Finlandia:

13 Henri Ahlbom
14 Max Koivula
23 Tero Aarnio

Dania:
15 Kenneth Kruse Hansen
16 Jacob Bukhave
24 Morten Qvistgaard