Już w najbliższy piątek, dnia 2 października na torze w czeskich Pardubicach odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

W roku obecnym ze względu na pandemię będziemy świadkami jednych zawodów, wyłaniających najlepszego juniora świata, nie cyklu trzech zawodów tak jak w latach poprzednich.

Tor w Pardubicach jest doskonale znany kibicom żużlowym w Polsce i na świecie. Odbywa się na nim rokrocznie między innymi najstarszy turniej żużlowy na świecie – Zlata Prilba.

W zawodach wystąpi dwóch Polaków – Dominik Kubera oraz Jakub Miśkowiak. Nasi reprezentanci będą należeć do faworytów tych zawodów, w stawce powinni liczyć się także wielki czeski talent Jan Kvech , Australijczyk Jaimon Lidsey a także nowo kreowany Indywidualny Mistrz Świata na długim torze Lukas Fienhage z Niemiec.

Transmisję z zawodów przeprowadzi telewizja Eurosport. Reprezentanci Polski zapisali piękną kartę w historii tej rywalizacji triumfując w niej aż czternastokrotnie. Wciąż aktualnym IMŚJ jest Maksym Drabik, który w rywalizacji zwyciężył dwukrotnie, raz zdobył srebrny medal co stawia go w gronie najlepszych juniorów świata ostatnich kilkudziesięciu lat.