Już w najbliższy weekend odbędzie się druga kolejka Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów. Zaplanowano 4 mecze w ramach 1 Ligi (2 Liga pauzuje).

W grupie północnej UKS Lotnik Warszawa podejmie u siebie (mecz rozegrany zostanie w Raszynie) MGLKS Tarpan Mrocza, natomiast Zawisza Bydgoszcz zmierzy się we własnej hali z LKS Budowlani – Całus – Ligisticks Group.

W grupie południowej GKS Andaluzja Piekary Śląskie podejmie u siebie MAKS Tytan Oława oraz UMLKS Radomsko zmierzy się „na swoim terenie” z KPC Górnikiem Polkowice.

Na pewno ciekawie zapowiada się mecz w Piekarach Śląskich – w poprzedniej kolejce ligowej oba zespoły zdobyły podobną liczbę punktów. Warto zapewne udać się na któryś z zaplanowanych pojedynków by na żywo obejrzeć podnoszenie ciężarów w wydaniu ligowym.

Zmagania drużynowe mają w Polsce sporą tradycję, rozgrywane są już od niemal siedmiu dekad. Pierwsza kolejka ligowa pokazała dużą siłę klubów z Polkowic oraz Mroczy. Oba te zespoły zaprezentują się w wyjazdowych potyczkach. Pierwszy z nich przewodzi w tabeli grupy południowej, drugi – grupy północnej.

Rozgrywki ligowe są okazją do obejrzenia przez kibiców zarówno doświadczonych zawodników (oraz często także zawodniczek!) jak i utalentowanej młodzieży, która zwłaszcza w zespołach trochę słabszych kadrowo otrzymuje możliwość zaprezentowania się w rywalizacji drużynowej.

Odbędą się następujące mecze:

Grupa północna:
Zawisza Bydgoszcz – LKS Budowlani – Całus – Ligisticks Group – 19.03, godz. 15.00
UKS Lotnik Warszawa – MGLKS Tarpan Mrocza – 20.03, godz. 14.00 (mecz w Raszynie)

Grupa południowa:
GKS Andaluzja Piekary Śląskie – MAKS Tytan Oława – 19.03, godz. 16.30
UMLKS Radomsko – KPC Górnikiem Polkowice – 19.03, godz. 14.00