W niedzielę 09.05.2021 r. we Wrocławiu na torze przy ul. Krajewskiego 1 o godz. 13:00 odbędzie się speedrowerowy mecz o drużynowe mistrzostwo Polski dywizji A pomiędzy Hydro-Bud Szarżą Wrocław a Aseko Orłem Gniezno.

Goście tego spotkania to aktualni wicemistrzowie Polski. W tym sezonie mają taki sam bilans meczowy jak szarża Wrocław. Orzeł pokonał u siebie Lwa Częstochowa (podobnie jak Szarża) i przegrał na wyjeździe z TSŻ w Toruniu. Po dwóch rozegranych kolejkach ma 2 punkty.

Porównując siłę niedzielnych rywali przedstawiamy statystyki obu drużyn po dwóch rozegranych kolejkach:

KS ASEKO ORZEŁ GNIEZNO – statystyki po dwóch meczach o DMP:

Dwa mecze i podobnie jak Szarża Wrocław drużyna Orła odniosła jedno zwycięstwo u siebie i poniosła jedną porażkę.

Orzeł pokonał u siebie na inaugurację ligi w meczu III kolejki Lwy Avię Częstochowa 93 – 65.

Jednak na wyjeździe w minioną sobotę Gnieźnianie przegrali z TSŻ Toruń 75 – 80.

W tabeli ekipa z pierwszej stoli Polski zajmuje obecnie drugie miejsce i wyprzedza Szarżę lepszym stosunkiem małych punktów

Najlepszym zawodnikiem po dwóch kolejkach jest Arkadusz Szymański, który odjechał 11 biegów. Podobnie jak Paweł Kozłowski pięciokrotnie mijał linię mety na pierwszym miejscu.

Bardzo silnym punktem drużyny z Gniezna jest bardzo zdolny junior Mikołaj Menz. Obecnie zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji wszystkich zawodników CS Superligi.

Czwarty zawodnik legitymujący się średnią nie mniejsza niż 3 punkty to Łukasz Łaniecki. On z kolei w 6 swoich startach był 3 razy pierwszy, ale po jednym razie kończył wyścigi na drugim, trzecim i czwartym miejscu.

Łukasz Kokott wystartował w jednym biegu i do mety dowiózł dwa punkty z bonusem.

Aż dziesięciu zawodników drużyny Orła wystartowało w co najmniej jednym biegu tegorocznych rozgrywek. Świadczy to o długiej ławce ekipy Orła Gniezno.


HYDRO-BUD SZARŻA WROCŁAW – statystyki po dwóch meczach o DMP:

Szarża Wrocław obecnie zajmuje 3 miejsce w tabeli speedrowerowych DMP. Mecz na wyjeździe z Szawerem Leszno przegrała, natomiast w ostatnią sobotę ekipa rateli odniosła wysokie zwycięstwo u siebie z ekipą Lwów Częstochowa.

W drużynie Szarży wystartowało dotychczas 8 zawodników.

Fenomenalną wręcz formę prezentuje na początku sezonu Mateusz Pacek. Na 10 dotychczasowych startów aż 6 razy przyjeżdżał do mety na pierwszym miejscu. Po dwa razy był drugi i trzeci. Dodatkowo zdobył 3 bonusy. W dwóch meczach stracił tylko 3 punkty.

Mateusz Pacek zajmuje 5 miejsce wśród wszystkich zawodników CS Superligi uwzględniając średnie biegopunktowe.

Bardzo wysoką formę prezentuje od początku sezonu Mateusz Ślęzak, który jest drugim liderem ekipy Szarży.

Rozkręcają się juniorzy rateli. W pierwszym meczu ewidentnie zżarła ich trema. Jednak już w spotkaniu z Lwami Paweł Szkudlarek i Wiktor Czerwiński pokazali, że drzemią w nich spore umiejętności.

Bartosz Grabowski nabiera rozpędu. Jak sam powiedział w rozmowie z Na wirażu on nie ma najlepszego początku sezonu. Ale w spotkaniu z Częstochowianami Bartosz nie znalazł pogromcy w meczu, pokazując świetną jazdę na dystansie.

Po koszmarnym upadku do formy wraca Damian Natoński, zdobywca w ostatnim meczu 16 punktów (z bonusami).

Dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Do walki staną drużyny o zbliżonym (na początku sezonu) potencjale.