W sobotni wieczór 3 grudnia br. w hotelu Haston we Wrocławiu odbyło się kameralne spotkanie żużlowców i ich partnerek a także rodzin ze sponsorami i przyjaciółmi Sparty. Była to oficjalna prezentacja wrocławskiej drużyny połączona ze spotkaniem wigilijnym.

Na imprezie pojawiła się siódemka żużlowców, która w sezonie 2023 powalczy o odzyskanie tytułu drużynowych mistrzów Polski: Tai Woffinden, Daniel Bewley, Maciej Janowski, Artem Łaguta, Bartłomiej Kowalski, Piotr Pawlicki i Mateusz Panicz.

Junior wrocławskiej drużyny na swojej stronie w mediach społecznościowych zamieścił wszystko mówiący tekst na temat swojej przyszłości w Sparcie:

Najważniejsza informacja ostatnich tygodni jest taka, że Mateusz zostaje w WTS Sparcie Wrocław 📝✅Mateusz podejmie się wyzwań, jakie niesie ze sobą jazda w PGE Ekstralidze i obiecuje, że da z siebie 100%, aby drugi junior w składzie Sparty nie był tylko juniorem na papierze, ale cennym wsparciem dla kolegów! 👊👊👊👊

W sobotę Mateusz wraz ze swoją partnerką Julią wzięli udział w kameralnym spotkaniu ze sponsorami i przyjaciółmi WTS Sparty. Wcześniej był czas na wspólną integrację, a teraz liczy się tylko pot wylany podczas intensywnych treningów 😓🏋‍♂

Przeszłość oddzielamy grubą ➖. To, co było, to tego już nie ma. 🆕Zaczynamy nowy rozdział.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=597761139015960&set=a.479739344151474

Z kolei Maciej Janowski we wpisie na instagramie poinformował wszystkich o nowej zawodniczce Wrocławian:

Prezentacja drużyny @wtssparta 2k23 ps.Asia z pierwszego w nominowanych

Podobna impreza miała miejsce w ubiegłym roku. Wówczas również żużlowcy Sparty zaprezentowali się wąskiemu gronu „sponsorów, pracowników i przyjaciół Sparty”. Kibice – jak tłumaczono wówczas w klubie – ze względu na panujący COVID zostali pozbawieni możliwości potkania się z zawodnikami podczas przedsezonowej prezentacji.

Oby przed startem rozgrywek o DMP 2023 fani Spartan mieli taką możliwość.

Przypomnijmy, że mimo iż  sezonie 2022 Wrocławianie startowali osłabieni brakiem jednego z liderów – Artema Łaguty to właśnie na Stadionie Olimpijskim była najlepsza frekwencja podczas zmagań o tytuł drużynowego mistrza Polski.

Na pewno zarząd Betard Sparty Wrocław ma tego świadomość i kibice doczekają się prezentacji drużyny przed rozpoczęciem sezonu 2023.

Zdjęcie: media społecznościowe Szkółki żużlowej Mini Speedway