Tegoroczny cykl Speedway Grand Prix zawitał do czeskiej Pragi. Wydawało się, iż przez nagły wzrost zachorowań SARS-CoV-2 w Czechach, zawody w stolicy Pragi zostaną przeniesione do innego miasta. Obecnie w Czechach jest najwyższy wzrost zakażeń koronawirusem w całej Europie. Jednak władze żużlowe nie zmieniły lokalizacji 5 i 6 rundy SGP.

Praga nie jest zbyt szczęśliwa dla Polaków. O Wielką Nagrodę Czech żużlowcy rywalizują od 1997 r. Na 23 turnieje SGP tylko trzykrotnie tryumfowali Polacy. Tomasz Gollob w 1999 r i 2010 oraz Janusz Kołodziej, który jak dotąd jedyną wygraną w turniejach o tytuł IMŚ na żużlu odniósł w 2019 r w Pradze. Na podium w stolicy Czech stawali również Jarosław Hampel (4 razy drugie miejsce, 2 razy trzecie), Patryk Dudek (1 x 2m., 1 x 3m.), Krzysztof Kasprzak (1 x 2 m.), Rune Holta (1 x 3 m.) i Maciej Janowski (1 x 3 m.). Bartosz Zmarzlik na podium w Pradze nie stanął jeszcze ani razu. Ani razu nie udało mu się awansować do finału.

Najlepszym żużlowcem SGP w Pradze jest Jason Crump, który wystąpił w 10 finałach. Trzy razy był najlepszy w stolicy Czech, raz kończył zawody na drugim miejscu i czterokrotnie plasował się na trzeciej pozycji.

Bardzo dobrze na Markecie radzi sobie Tai Woffinden, który wygrał turniej w Pradze trzy razy (2013-2015). Lider tegorocznego cyklu SGP Fredrik Lindgren zwyciężył w 2018 roku.

Z dziką kartą wystartuje Czech Vaclav Milik.

Transmisja w piątek od godz.18:30 w Canal+Sport2, a w sobotę od godz.18:30 w Canal+Premium.

Rozlosowano numery startowe. W piątek zawodnicy pojadą wg poniższej kolejności:

W sobotę uczestnikom praskiej 6 rundy SGP wylosowano następujące numery startowe: