Już w najbliższą niedzielę zainaugurowany zostanie cykl Otwartych Mistrzostw Holandii w wyścigach motocyklowych na trawie 2022. Niestety w sezonach 2020-2021 z powodu pandemii rywalizacji nie przeprowadzono.

Należy się więc bardzo cieszyć z powrotu rywalizacji. Ostatnim jej zwycięzca był w sezonie 2019 Theo Pijper. W przeszłości podawaliśmy, iż cykl rozpocznie się 24 kwietnia. Musiała jednak nastąpić korekta kalendarza, gdyż najbliższa runda mistrzowska odbędzie się już dnia 10 kwietnia.

W każdej z rund odbywa się także rywalizacja w sidecar-speedwayu. Ubiegły sezon był dla holenderskiego long tracku wręcz znakomity – Mistrzem Świata został Romano Hummel a brązowy medal wywalczył wspomniany już Theo Pijper. Pierwszy z nich wystąpi w inauguracyjnej rundzie cyklu, będąc jedną z największych gwiazd zawodów.

Oprócz niego w turnieju wystąpią inni bardzo utytułowani zawodnicy – Niemiec Stephan Katt oraz Holender Jannick de Jong. Obaj wymienieni aż trzykrotnie wywalczyli w swojej karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Europy w wyścigach motocyklowych na trawie.

Każdy bieg holenderskiego cyklu odbędzie się w sześcioosobowej obsadzie. Jak podał organizator w pierwszej rundzie cyklu wystąpią:
– Romano Hummel (Holandia)
– Jens Benneker (Niemcy)
– William Kruit (Holandia)
– Henry van der Steen (Holandia)
– Jarno de Vries (Holandia)
– Stephan Katt (Niemcy)
– Mark Beishuizen (Holandia)
– Christian Hülshort (Niemcy)
– Mika Meijer (Holandia)
– Jannick de Jong (Holandia)
– Dave Meijerink (Holandia)
– Lars Zandvliet (Holandia)

Kalendarz mistrzostw:
10.04 – Vries
11.06 – Loppersum
9.07 – Noordwolde
19.08 – Staphorst
26.08 – Uithuzen

Zdjęcie pochodzi z mediów społecznościowych organizatora cyklu