Ze względu na złe prognozy oba niedzielne spotkania XII rundy PGE Ekstraligi zostały przełożone na środę 02.09.br. O nowym terminie spotkań Motoru z Włókniarzem oraz GKMu ze Spartą informujemy na naszej stronie głównej.

W poniedziałek 31.08 zostaną rozegrane dwa mecze o DMP na żużlu.

Fogo Unia Leszno – PGG ROW Rybnik

W pierwszym meczu liderująca Unia podejmuje znajdujący się na przeciwnym biegunie tabeli ROW Rybnik. W drużynie gości po raz pierwszy po kontuzji pojawi się Anrzej Lebiediev. Nie zmienia to jednak faktu, iż faworytem do wysokiego zwycięstwa są w tym meczu gospodarze. Kibiców Unii zastanawiają rozmiary zwycięstwa gospodarzy, oraz to czy ROW uzyska 30 lub więcej punktów. Pod numerem 8 w drużynie gości będzie wstawiony Robert Lambert. Nie trzeba dodawać, że zawodnicy obu drużyn będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wszyscy walczą o jak najlepsze kontrakty na przyszły sezon.

PGG ROW Rybnik:
1. Kacper Woryna
2. Mateusz Szczepaniak
3. Siergiej Łogaczow
4. Andrzej Lebiediew
5. Vaclav Milik
6. Kamil Nowacki
7. Mateusz Tudzież

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szaluderbach
15. Dominik Kubera

Początek spotkania: 18:00. Transmisja ElevenSport1.
Sędzia: Michał Sasień

Wynik pierwszego spotkania: ROW 34:56 Unia

.

Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa

Drugie poniedziałkowe spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Obie drużny są w walce o pierwszą czwórkę na koniec sezonu zasadniczego. Zwycięstwo w tym meczu zdecydowanie przybliży drużynę która wygra do udziału w play-off. W pierwszym meczu Motor niespodziewanie pokonał Włókniarz w Częstochowie. Jeśli Lublinianie wygrają w poniedziałek i uzyskają trzy punkty, to będą już jedną nogą w play-off. Włókniarz zamieszaniem z torem i po odejściu Marka Cieślaka, sam sobie skompilował sytuację w tabeli PGE Ekstraligi. Piotr Świderski nowy opiekun Częstochowian zamieszał wyjściowym składem. Będzie to zacięty mecz. Dla kibiców najlepszym rozwiązaniem będzie to, jak wynik meczu rozstrzygnie się w ostatnim biegu.

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Rune Holta
4. Jason Doyle
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Motor Lublin:
9. Paweł Miesiąc
10. Grigorij Łaguta
11. Matej Zagar
12. Jarosław Hampel
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Wiktor Trofimow

Początek spotkania: 20:30. Transmisja ElevenSport1
Sędzia: Krzysztof Meyze

Wynik pierwszego spotkania: Włókniarz 43:47 Motor