Po ponownym okradzeniu budynku w którym przechowywany jest sprzęt niezbędny do przeprowadzania treningów a także zawodów speedrowerowych, prezes Szarży Wrocław był załamany. Świadczy o tym jego dramatyczny wpis w mediach społecznościowych.

Adrian Kocur napisał:

Myślałem, że w życiu najgorsze co może nas spotkać to porażka. Dzisiaj jednak już wiem, że jeszcze gorsze, to kradzież z marzeń i pasji. Dzisiejszej nocy Szarża Wrocław i Cycle Speedway Akademia Szarża Wrocław, zostały okradzione. Ciężko mi zebrać myśli, jeśli spotyka nas to drugi raz w ciągu 1.5 roku.

Szarża i Akademia to największa miłość jaka mogła spotkać mnie w życiu. Poświęcone tysiące godzin, przejechane dziesiątki tysięcy kilometrów, ale zawsze z pasją i miłością mimo, że różne były momenty. Przez te trzy lata, wiele kładzionych kłód pod nogi, ale dziś coś pęka, dziś coś się kończy.

Chciałbym tylko, aby osoba, która to zrobiła odpowiedziała na dwa pytania.
Dlaczego to robi?
W czym przeszkadzają jej dzieci od 4. roku życia, które mają w tym swoją pasję i przy okazji zdobywają wiele sukcesów w tym medale Mistrzostw Polski?

Na te pytania z pewnością nigdy nie dostanę odpowiedzi. Jeśli jednak ten post trafi do osoby, która to zrobiła, to wiedz, że z marzeń okradasz mnie, ale również te małe SzarŻaki, które nie są niczemu winne. Tak jak ja, One również kochają ten sport, ale co najważniejsze, kochają ten KLUB…

Dlatego w środowisku speedrowerowym narodził się pomysł, by podczas odbywających się w najbliższy weekend (sobota-niedziela 25-26.03 br) pierwszych rund Grand Prix Wrocławia zorganizować zbiórkę pieniędzy na niezbędne do funkcjonowania klubu urządzenia.

Postanowiono wesprzeć okradziony klub i zbierać dobrowolne datki na zakup niezbędnych do funkcjonowania klubu urządzeń. Mamy tu na myśli przede wszystkim bezpieczeństwo ścigających się na torze dzieci.

Każda przekazana złotówka będzie wyrazem poparcia dla klubu i jednocześnie ważną kroplą w morzu potrzeb w obecnej sytuacji.

W najbliższym czasie postaramy się ująć w ramy formalne zbiórkę środków na zakup najważniejszych urządzeń do funkcjonowania klubu.

Pokażmy, że wspieramy speedrower i pokażmy, że beznamiętne, bezwzględne oprychy nie będą obdzierać z marzeń trenujące speedrower dzieci!