15 lutego w mediach sportowych pojawiła się informacja, iż szef Discovery Sports Events Francois Ribeiro nie będzie dłużej szefem firmy, która od ubiegłego roku jest promotorem cyklu Grand Prix. I nie wiadomo, kto go zastąpi.

Wówczas pisano również, iż „Na razie nie znamy żadnych powodów odejścia Ribeiro z firmy, która odpowiada za cykl Grand Prix. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że niebawem pojawi się w tej sprawie oficjalny komunikat.”

Jednak nam udało ustalić się zupełnie co innego.

Również 15 lutego br opublikowano informację, iż odbył się podcast na temat „Sport na żywo w Metaverse dzięki Warner Bros Discovery i The Infinite Reality”.

Oznacza to, iż Warner Bros Discovery rozpoczął swoją podróż do metawszechświata* w towarzystwie partnera Infinite Reality. 15 lutego br. w podcaście François Ribeiro, szef Discovery Sports Events, Hope Frank, dyrektor ds. marketingu w Infinite Reality oraz Elliott Jobe, dyrektor ds. Innowacji i współzałożyciel Infinite Reality rozmawiali o tym ekskluzywnym partnerstwie. Dowiedzieliśmy się o krótko- i długoterminowych celach Warner Bros Discovery w metaverse (meta wszechświecie),  zupełnie nowych narzędziach wydanych niedawno przez Infinite Reality oraz o tym, czy branża ma „kaca metaverse”.

Należy sobie zadać pytanie, czy osoba (Francois Ribeiro), która ma być zwolniona z pełnionej funkcji szefa Discovery Sports Events, po informacji o tym, że nie będzie pracował na dotychczasowym stanowisku, podejmuje rozmowy z partnerami Warner Bros Discovery dotyczącymi rozwoju nowoczesnych technologii?

Byłby to oczywisty strzał w kolano. Wydaje się więc mało prawdopodobne, iż dotychczas niesprawdzone informacje o odejściu Francois’a Ribeiro ze stanowiska szefa Discovery Sports Events okażą się prawdziwe.

Nawet Armando Castagna dyrektor komisji wyścigów torowych FIM powiedział:
– Mogę tylko odpowiedzieć, że nie otrzymałem żadnych oficjalnych informacji, słyszałem tylko plotki i sam staram się dowiedzieć, czy to prawda, czy też nie.

Od pojawienia się informacji o odjęciu Francois’a Ribeiro minął już ponad tydzień, a żadnego oficjalnego komunikatu wydanego przez Discovery Sports Events jak nie było – tak nie ma.

*Metawszechświat (ang. Metaverse) – to w potocznym znaczeniu  sieć wirtualnych światów 3D skupionych na powiązaniach społecznych. Termin „metaverse” powstał w powieści science fiction Snow Crash z 1992 roku jako połączenie słów „ meta ” i „ wszechświat ”. Rozwój Metaverse jest często powiązany z rozwojem technologii rzeczywistości wirtualnej ze względu na rosnące zapotrzebowanie na immersję.

Źródło: www.ana.net