W sezonie 2021 Puchar Europy w klasie „250” odbędzie się w Polsce.

Zawody składać się będą z dwóch półfinałów, zaplanowanych w dniu 16 lipca oraz finału, zaplanowanego dzień później. Zarówno półfinały jak i finał odbędą się w Toruniu.

Puchar Europy w klasie „250” rozgrywany jest od roku 2016, są to drugie zawody w hierarchii klasy „250” na świecie po Indywidualnych Mistrzostwach Świata w tejże klasie. Organizacja przez nasz kraj tych jakże ważnych dla młodych żużlowców zawodów może tylko cieszyć i zapewne zwiększa szansę na ich sukces.

Ten z kolei będzie wielką zachętą do dalszej ciężkiej pracy w uprawianiu trudnego żużlowego rzemiosła. Polacy należą obecnie do światowej czołówki w klasie „250”. Ich pozycja nie jest jednak aż tak mocna jak w „dorosłym żużlu” a prym wiodą Duńczycy, którzy zawsze odnosili wielkie sukcesy w minispeedwayu a klasa „250” uprawiana jest często przez zawodników wywodzących się właśnie z małych torów.

Zawody w klasie „250” organizowane są dla młodzieży w wieku 13-16 lat, na „dużych” torach, przy czym regulamin dopuszcza rozgrywanie ich także na nieco krótszych obiektach, dolną granicą jest 200 metrów. W praktyce jednak młodzi zawodnicy ścigają się wyłącznie na tych samych torach co zawodnicy w powszechnej klasie „500”, gdyż obiektów o długości nieco ponad 200 metrów, przystosowanych do rozgrywania międzynarodowych zawodów jest na świecie mało.